Reklama

Łatka Call of Duty Modern Warfare pozwala zaoszczędzić ponad 100 GB

​Zgodnie z zapowiedziami, Call of Duty Modern Warfare otrzymało aktualizację pozwalającą odinstalować poszczególne elementy produkcji, by w ten sposób zaoszczędzić miejsce na dysku twardym. To mile widziana funkcja, ponieważ tytuł zaczął zbliżać się w okolice 250 GB - i więcej.

W ostatnim czasie gra dosłownie rosła w oczach. Do momentu, w którym w ramach aktualizacji Season 6 przestała mieścić się na 250 GB dysku SSD, co uniemożliwiało instalację łatki. Na konsolach PlayStation 4 i Xbox One opcja usunięcia dostępna jest już od jakiegoś czasu, oszczędzając miejsce.

Dotychczas odsłona PC - dostępna przez aplikację Battle.net - nie udostępniała takiej możliwości. do teraz, ponieważ deweloperzy postanowił zlitować się nad użytkownikami (pewnie w obawie przed ich odpływem) i zapowiedzieli, że Call of Duty: Modern Warfare pójdzie w końcu ścieżką konsolową.

Reklama

Teraz łatka jest już dostępna i wiemy, ile pozwala zaoszczędzić. Kampania fabularna to 35 GB, tryb wieloosobowy - 42 GB, a kooperacyjny tryb Special Ops - kolejne 38 GB. Łącznie daje to aż 115 GB wolnego miejsca, jeśli chcemy grać tylko w darmowe Warzone, które - jak widać - zajmuje połowę.

Trzy wymienione komponenty możemy odinstalować według uznania: jeden, dwa, wszystkie, w dowolnej kombinacji. Wszystko odbywa się z poziomu aplikacji Battle.net, po wybraniu opcji modyfikowania instalacji. Proces zajmuje krótką chwilę i pozwala szybko odciążyć dysk komputera.

Zła wiadomość jest taka, że samego Warzone odinstalować nie można. Ta opcja stanowi na dobrą sprawę odrębną, darmową strzelankę battle royale. Interesujące, czy przeszkodą są względy techniczne, czy też fakt, że Activision nie chce tracić użytkowników w tym trybie rozgrywki.

Jeśli o innych elementach łatki mowa, to usunięto szereg wykrytych błędów, w tym możliwość... odrodzenia się w zamkniętym pokoju na mapie Broadcast. Zwiększono także obrażenia karabinu Kar98 przy strzelaniu z dalszej odległości, ale zmniejszono je jednocześnie w przypadku SP-R 208.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty Modern Warfare

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy