Reklama

League of Legends, MSI 2023 – wyniki fazy Play-In

W walce o tytuł Mid-Season Invitational 2023 zostało już tylko osiem drużyn. Pierwszy etap Play-In zadecydował o trzech drużynach, które przechodzą do drabinki double elimination.

Po fazie Play-In do głównej części turnieju awansowali:

  • Bilibili Gaming (Grupa A)
  • G2 Esports (Grupa B)
  • Golden Guardians (Last Chance Qualifier)

Play-Iny bez zaskoczeń

Chociaż pierwszy etap Mid-Season Invitationala 2023 nie przyniósł pozornie większych emocji, już teraz na specjalną pochwałę zasługuje nowy format turnieju. Mecze BO3 są znacznie ciekawsze, faworyzują lepsze drużyny i pozwalają widzom ocenić wszystkich uczestników pod względem ich umiejętności adaptacji do dłuższych serii.

Reklama

Element faworyzowania lepszych drużyn mógł znacząco wpłynąć na ostateczny wynik fazy Play-In. Do głównego eventu dostała się trójka reprezentantów głównych regionów - Bilibili Gaming (LPL), G2 Esports (LEC) oraz Golden Guardians (LCS).

Finaliści chińskich playoffów zagrali zgodnie z oczekiwaniami większości ekspertów i widzów. BLG wygląda przekonująco, potrzebowało zaledwie dwóch BO3, żeby awansować do drabinki double elimination i powinni być bardzo ciekawą drużyną w dalszej części MSI 2023. Oczywiście po starciach z R7 czy Golden Guardians wciąż trudno jest ocenić ich szanse na wygranie tytułu i dopiero BO5 z Cloud9 może pokazać, jak dobrze przygotowane jest BLG do międzynarodowej rywalizacji.

Jeszcze szybciej do głównego eventu dostało się G2 Esports, które w dwóch seriach BO3 nie straciło żadnej mapy. Mimo pozornie dobrego wyniku, forma G2 pozostaje wciąż pod dużym znakiem zapytania. Drużyna Capsa była niejednokrotnie blisko oddania gry rywalowi w stylu pozostawiającym wiele do życzenia. Biorąc pod uwagę, że znaleźli się w bardzo prostej grupie, a drabinka double elimination wrzuci ich na głęboką wodę, prosto na starcie z Gen.G, fani G2 mają się czego obawiać.

Golden Guardians okazało się z kolei bardzo przyjemną niespodzianką. Jest to drużyna z głównego regionu, która była faworytem do wyjścia z fazy Play-In, ale trafili na trudniejszą grupę i potrzebowali więcej spotkań, żeby stanąć obok BLG oraz G2 Esports. Mimo to zaprezentowali bardzo solidną formę, urwali mapę drugiej najlepszej drużynie z Chin, a na koniec w bardzo przekonującym stylu pokonali PSG wynikiem 3:0.

Drugi etap MSI 2023 rozpoczyna się we wtorek, 9 maja. Przez następne dwa tygodnie czeka nas już tylko rywalizacja w klasycznej drabince double elimination. Wszystkie osiem drużyn zaczyna od pierwszej rundy drabinki wygranych, więc zwycięzcy awansują do półfinałów, a przegrani spadną do dolnej drabinki.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends | Riot Games
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy