Reklama

Reklama

League of Legends – najciekawsze wydarzenia pierwszych dni okna transferowego

​Okienko transferowe League of Legends zostało oficjalnie rozpoczęte. Gracze mogą już podpisywać kontrakty, a organizacje chwalić się swoimi nowymi składami. Pierwszego dnia potwierdzono kilka ważnych dla profesjonalnej sceny decyzji.

Plotki dotyczące transferów przed następnym sezonem rozpoczęły się jeszcze podczas Mistrzostw Świata. Po internecie krąży więc mnóstwo raportów od Jacoba Wolfa czy Travisa Gafforda zapowiadających plany większości organizacji. Cały odcinek Hotline League został niedawno poświęcony okienku transferowemu.

W dzisiejszym materiale postanowiliśmy jednak skupić się na informacjach potwierdzonych przez organizację. Wspominamy o plotkach lub oczekiwaniach ekspertów, ale na dłużej zatrzymujemy się wyłącznie przy oficjalnych decyzjach.

Closer i FBI w 100 Thieves

Reklama

Niedługo po rozpoczęciu okna transferowego 100 Thieves potwierdziło, że ich skład w tym roku wzbogaci się o FBI i Closera. Dwójka zawodników, która była znaczącą częścią ostatniego sukcesu Golden Guardians, teraz trafiła pod skrzydła innej organizacji. Obaj wyglądali świetnie w poprzednim sezonie, kończąc letnie playoffy na piątym miejscu.

Golden Guardians z kolei zdecydowało się rozstać z całym swoim składem. Według doniesień Travisa Gafforda w 100 Thieves z poprzedniego składu zostanie tylko Ssumday, a skład wypełni czwórka graczy z GGS. Dwóch z nich zostało już oficjalnie potwierdzonych.

Broxah w CLG

Historia Broxah w LCS nie wygląda na razie zbyt kolorowo. Jego transfer do Team Liquid rozniósł się głośnym echem po całej branży. Zawodnik miał jednak spore problemy z przeprowadzką do Stanów Zjednoczonych, a kiedy wreszcie dotarł do swojej drużyny, kilka tygodni po rozpoczęciu wiosennego splitu, Liquid nie wyglądało zbyt dobrze.

Lato w wykonaniu organizacji wyglądało oczywiście dużo lepiej. Zaliczyli również solidny występ na Mistrzostwach Świata. Mało kto przypisywał jednak te osiągnięcia junglerowi. Drużyna postanowiła więc rozstać się z nim, a Broxah znalazł swoją drugą szansę w CLG.

W zeszłym sezonie taki transfer byłby pewnie końcem kariery dla byłego junglera Fnatic. Rzekome plany CLG na kolejny rok wyglądają jednak dużo bardziej obiecująco. Obok Broxah mieliby bowiem pojawić się Finn, Pobelter, WildTurtle i Smoothie.

Perkz oficjalnie odchodzi z G2 Esports

To już chyba nasz trzeci artykuł w ciągu ostatnich kilku dni dotyczący Perkza. Jeżeli jacyś fani G2 mieli nadzieję, że plotki krążące po scenie od tygodni nie są prawdziwe, teraz stały się one faktem.

G2 Esports oficjalnie pożegnało się z Perkzem. Jak słusznie mówią eksperci, Europę opuszcza prawdopodobnie najlepszy gracz Zachodu. Kończy się też prawdopodobnie jego dominacja nad całym regionem, na dwóch różnych pozycjach. Na dniach powinniśmy dostać informację od Cloud9 o przeprowadzce Perkza.

Przy okazji G2 warto wspomnieć, że w składzie zostanie Jankos. Przez ostatnie lata drużyna nie była znana z robienia zbyt wielu zmian. Przynajmniej nie pod względem nazwisk, jakie składały się na całą piątkę. Polski jungler zostanie prawdopodobnie w organizacji i razem z resztą zawodników będzie zgrywał się z nowym ADC.

Zeyzal opuszcza Evil Geniuses

Sporo organizacji w tym sezonie zdecydowało się na całkowite przebudowanie swoich drużyn. Częściowo może wynikać to z plotek dotyczących nowego formatu LCS. Jeżeli faktycznie liga zrezygnuje z podziału na wiosnę i lato, nie będzie już okazji na reset i świeży start w drugiej połowie sezonu. Słaby początek będzie miał swoje konsekwencje przez cały rok.

Możliwe, że właśnie z tego powodu tak dużo organizacji przebudowuje całą swoją drużynę. 100 Thieves ewidentnie zrezygnowało z rozwijania talentu w swojej LCS-owej piątce i postawiło na skład, który przynosił efekty jeszcze kilka miesięcy temu. Golden Guardians i Immortals z kolei stawiają na mniej znanych graczy.

Z większością swoich zawodników pożegnało się również Evil Geniuses. W organizacji pozostają Svenskeren, Jizuke i Huni. Ostatnie plotki sugerują jednak, że tym ostatnim graczem interesuje się TSM. Sven i Jizuke mają jednak wrócić do głównego składu. Do drużyny dołączą z kolei Impact, Lost i IgNar. EG zapowiada się więc na kolejną organizację, która chce powalczyć o awans na Mistrzostwa Świata.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy