Reklama

Reklama

​League of Legends. Ponad milion widzów podczas pierwszego dnia Worlds 2022

League of Legends ponownie udowadnia, dlaczego jest największą marką na mapie esportowych gier. Inaugaracyjny dzień z Worlds 2022, czyli Mistrzostwami Świata zgromadził ponad milion oglądających zmagania na żywo.

Worlds to prawdziwe święto dla wszystkich entuzjastów League of Legends. W tym roku Mistrzostwa rozegrane zostaną od 29 września do 5 listopada. Turniej podzielony został na trzy etapy - Play-in, fazę grupową oraz fazę Play-off.

Zmagania w ramach Play-in inaugurują całe wydarzenie i potrwają od 29 września przez sześć kolejnych dni. Bierze w nich udział 12 drużyn, z których tylko te najlepsze przejdą do kolejnego etapu Worlds 2022. Pierwsze rozstrzygnięcia fazy Play-in są już za nami.

Reklama

Okazuje się, że jak co roku Mistrzostwa w kultowej esportowej produkcji od Riot Games cieszą się ogromną, niezbywalną wręcz popularnością wśród wielu entuzjastów sportu elektronicznego na całym świecie.

League of Legends z widownią ponad miliona widzów. A to dopiero pierwszy dzień Mistrzostw!

Na dobry początek oglądalność turnieju przebiła magiczną barierę miliona widzów śledzących zmagania podczas transmisji na żywo na kanałach Twitch oraz YouTube. Najchętniej oglądanym meczem pierwszego dnia fazy Play-in było starcie pomiędzy Fnatic a Evil Geniuses, które przyciągnęło 1,118 mln fanów.

Wiernym fanom śledzącym tę rywalizację nie przeszkodziło nawet to, że mecz opóźnił się o... półtorej godziny i zaczął znacznie później, niż pierwotnie przewidywano. Jeśli chodzi o średnią widownię zgromadzoną na transmisjach przez okres pierwszych dwóch turniejowych dni, to licznik zatrzymał się na poziomie 783 tys. widzów.

League of Legends to nadal marka sama w sobie. Kolejne mecze i następne fazy tegorocznych Mistrzostw powinny zagwarantować jeszcze więcej emocji i z całą pewnością przyciągną na transmisje jeszcze liczniejszą publiczność.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy