Reklama

League of Legends, Worlds 2023 - losowanie Mistrzostw. Znamy pierwsze pary

Po niecałym tygodniu rywalizacji w fazie Play-In przyszedł czas na początek prawdziwej rywalizacji. Już w czwartek, 19 października rozpocznie się etap swiss tegorocznych Mistrzostw Świata League of Legends.

Kiedy rozpoczynają się Mistrzostwa Świata League of Legends?

Podobnie jak w kilku ostatnich latach, Worldsy poprzedziła faza Play-In. Reprezentanci mniejszych regionów wraz ze słabszymi drużynami LCS i LEC mieli okazję zawalczyć o dwa miejsca w głównym evencie Mistrzostw Świata. Po czterech dniach rywalizacji do 12 drużyn na Worldsach dołączyli Team BDS oraz GAM Esports.

Już w czwartek, 19 października rozpocznie się w rezultacie główne wydarzenie Mistrzostw Świata. Od 19 do 28 października potrwa etap swiss, a 2 listopada obejrzymy pierwszy ćwierćfinał otwierający playoffy.

Format etapu swiss

Riot Games zdecydował się w tym roku na drastyczne zmiany do formatu Mistrzostw Świata League of Legends. Klasyczną fazę grupową zastąpił w rezultacie znany doskonale fanom Counter-Strike’a system swiss.

Reklama

Drużyny zostały podzielone na cztery poole, zależnie od miejsca zajętego w rozgrywkach regionalnych. Do pierwszego poola trafili zwycięzcy regionów, a do czwartego najsłabsi reprezentanci LCK i LPL oraz drużyny z awansem z fazy Play-In. Po zakończeniu pierwszego etapu Mistrzostw Świata odbyło się losowanie, które wybrało inauguracyjne starcie. Drużynom z pierwszego poola wybrany został rywal z poola czwartego, a składom z drugiego poola wybrano partnerów z trzeciego.

Od tego momentu dojście do trzech zwycięstw wiąże się z awansem do playoffów, a trzy porażki oznaczają eliminację z turnieju. Po każdym zakończonym dniu rozgrywek losowane będą pary na kolejną rundę i grać będą ze sobą wyłącznie drużyny o tym samym bilansie. Co więcej, wszystkie mecze eliminacyjne i promocyjne rozgrywane będą w formacie BO3.

Pierwsza runda etapu swiss

Po zakończeniu Play-Inów odbyło się losowanie pierwszych par etapu swiss. Kalendarz rozgrywek inauguracyjnego dnia Mistrzostw Świata prezentuje się następująco:

  • 7:00 T1 - Team Liquid
  • 8:00 Cloud9 - MAD Lions
  • 9:00 Gen.G - GAM Esports
  • 10:00 JDG - BDS
  • 11:00 G2 - Dplus KIA
  • 12:00 NRG - Weibo
  • 13:00 Fnatic - LNG
  • 14:00 BLG - KT
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Riot Games | League of Legends
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy