Reklama

Reklama

League of Legends - wszystko o grze. Skąd ją pobrać za darmo?

League of Legends (w skrócie LoL) to gra wideo opracowana przez studio Riot Games z myślą o rozgrywce sieciowej. To reprezentantka podgatunku multiplayer online battle arena (MOBA), pod który fundamenty wylała popularna DotA (Defense of the Ancients).

League of Legends przenosi nas do fantastycznego świata zwanego Valorant, w którym do niedawna toczyły się krwawe, wyniszczające wojny. Jednak przywódcy mieszczących się w nim państw doszli w końcu do wniosku, że nie ma co wojować na szeroką skalę. Zamiast tego stworzyli tytułową ligę legend, w której boje toczą ze sobą drużyny złożone z najlepszych wojowników. W jednego z nich wciela się - a jakże - gracz.

Na początku musimy zdecydować, którym z bohaterów pokierujemy. Wybór jest naprawdę trudny, bo postaci nie dość, że jest wiele, to jeszcze każda z nich dysponuje odmiennymi umiejętnościami. Są tu zarówno typowi wojownicy, jak i cisi zabójcy czy potrafiący rzucać zaklęcia magowie. Możemy wcielić się też w strzelca, postać defensywną lub wspierającą. Niezależnie od tego, na kogo padnie nasz wybór, będziemy mogli upiększać swoją postać, korzystając z licznych przedmiotów kosmetycznych.

Reklama

Po rozpoczęciu właściwej rozgrywki trafiamy na specjalnie przygotowaną arenę i ramię w ramię z naszymi kompanami stajemy w szranki z drużyną przeciwną. Akcję oglądamy z perspektywy trzecioosobowej. Naszym zadaniem jest bronienie bazy przed stworami, a jednocześnie przypuszczanie ataków na pozycje wroga. Ważnym elementem na każdej mapie są wieże, które zadają naszym postaciom duże obrażenia, ale których obalenie jest konieczne do przesunięcia linii frontu.

Walcząc, zdobywamy doświadczenie, które pozwala odblokowywać nowe umiejętności specjalne naszego bohatera. W potyczkach zbieramy też złoto, za które kupujemy przedmioty pomocne w starciach.

League of Legends pozwala na samotną rozgrywkę, ale sednem gry jest bez wątpienia opcja sieciowa. Autorzy dali nam możliwość toczenia walk w drużynach pięcioosobowych, a także trzyosobowych. W tym drugim przypadku dynamika walk znacząco rośnie. Jest też tryb ARAM (All Random, All Mid), w którym toczą się pięcioosobowe starcia na oblodzonym moście i z udziałem losowych bohaterów. A jeżeli nie chcecie brać osobistego udziału w potyczce, włączcie moduł Teamfight Tactics, w którym drużyny - nasza i naszego przeciwnika - ścierają się w rozgrywanej automatycznie bitwie.

League of Legends - minimalne wymagania sprzętowe:

  • system Windows 7, 8 lub 10
  • procesor Intel Core i3-530 lub AMD A6-3659
  • karta graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT lub AMD HD 6570 lub zintegrowana Intel HD 4600 - 1 GB pamięci VRAM
  • 2 GB pamięci RAM
  • 16 GB wolnej przestrzeni na dysku

League of Legends - zalecane wymagania sprzętowe:

  • system Windows 10
  • procesor Intel Core i5-3300 lub AMD Ryzen 3 1200
  • karta graficzna NVIDIA GeForce 560 lub AMD Radeon HD 6950 lub zintegrowana Intel UHD 630 - 2 GB pamięci VRAM
  • 4 GB pamięci RAM
  • 16 GB wolnej przestrzeni na dysku

League of Legends pobierzecie za darmo z oficjalnej strony gry.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy