Reklama

League of Legends – zapowiedź aktualizacji 12.2

​Riot Games na dobre wrócił do pracy po świątecznej przerwie. Podczas gdy większość fanów League of Legends grinduje aktualnie początek 12 sezonu, twórcy zdradzili, czego możemy spodziewać się po kolejnym patchu.

Riot Games przyzwyczaił już swoich graczy do regularnych aktualizacji i swojego transparentnego podejścia do każdego z patchy. Lista zmian zawsze jest bardzo szczegółowa i zdradza również, co twórcy zamierzali osiągnąć każdym z usprawnień. Niedługo przed każdym z tych szczegółowych opisów pojawia się również krótka lista planowanych zmian. Tak właśnie stało się teraz, przed aktualizacją 12.2.

Poprzedni patch zwracał uwagę przede wszystkim tym, że bardzo mało było zmian do postaci. Tym razem będzie odwrotnie. Nadchodząca aktualizacja zdaje się skupiać przede wszystkim na balansie championów. Wśród nerfów najbardziej interesującymi są osłabienia do assassinów - Zeda, Qyiany oraz Talona.

Reklama

Wszystkie te trzy postacie mogą aktualnie zagrać na midzie lub w dżungli i radzą sobie z tym świetnie. W ich przypadku możemy spodziewać się zmniejszonych obrażeń albo spowolnienia clearu w dżungli. Słabszy po aktualizacji 12.2 będzie też Shen, który zyskał na popularności po niedawnych nerfach do Teleportu, oraz Lulu, jeden z topowych aktualnie supportów.

Miejsce Lulu wskoczyć może jednak Janna, której rola w grze ma zmienić się z irytującego poke championa na postać oferującą więcej utility. Zmienią się również Tahm Kench i Rengar.

Jeszcze dłuższa niż lista nerfów, jest lista wzmocnień. Znajdują się tam Nocturne, Volibear, Yasuo, Yone, Veigar, Tristana i Senna. Nie wiemy jeszcze czego dokładnie spodziewać się po zmianach w tych postaciach, ale Riot bez wątpienia zadba o to, żeby w miejsce osłabionych postaci pojawiło się kilka, które dobrze wyjdą na kolejnym patchu.

Najlepsze tematy

Reklama