Reklama

Reklama

LEC, Lato 2022 - wyniki pierwszej rundy playoffów

Po tygodniowej przerwie powróciły najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki. Po pierwszej rundzie playoffów wyeliminowana została jedna drużyna, a trzy zapewniły sobie miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Piątek, 26 sierpnia:

  • Rogue - MAD Lions 3:2
  • Sobota, 27 sierpnia:
  • G2 Esports - Misfits 3:1

Niedziela, 28 sierpnia:

  • Fnatic - Excel 3:2

Drabinka playoffów po zakończeniu pierwszej rundy prezentuje się następująco:

Wszystko zgodnie z planem

Czwarty slot dla Europy na tegoroczne Mistrzostwa Świata jest na pewno świetną wiadomością dla wszystkich uczestników playoffów, ale z perspektywy widza informacja ta zrujnowała nieco playoffy. Po pierwszej rundzie wiemy już, że G2 Esports, Rogue i MAD Lions mają zapewnione miejsce na Worldsach, a ostatni slot zawalczą Fnatic i Misfits. Dalsza rywalizacja zadecyduje więc wyłącznie o seedach oraz zwycięzcy tytułu letniego splitu LEC.

Reklama

Chociaż możemy znać już odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań tego sezonu, trudno narzekać na brak emocji podczas pierwszej rundy. Weekend otworzyło starcie Rogue z MAD Lions. Przez większość czasu spotkanie to przebiegało zgodnie z przewidywaniami wielu ekspertów. Teoretycznie zdobywcy czterech miejsc w pierwszym składzie All-Pro powinni być ogromnym faworytem tego spotkania.

Dwukrotnie wyszli na prowadzenie w tym starciu, mieli dwa punkty meczowe i kiedy wydawało się, że to w ręce MAD Lions trafi pierwsze zwycięstwo letnich playoffów, Lwy zaczęły się mylić, a Rogue skutecznie to wykorzystało.

W drugim spotkaniu G2 Esports bardzo sprawnie poradził sobie z Misfits. Chociaż w trakcie całego BO5 nie zabrakło błędów i G2 zagrało jedną ze swoich "szczęśliwych gier", które oddali w ręce przeciwnika, było to bez wątpienia najbardziej jednostronne starcie pierwszej rundy. Caps i Jankos wciąż grali na wysokim poziomie, Flakked zaliczył parę dobrych występów, a Misfits niezmiennie wygląda jak drużyna, która nie wygra BO5.

Na deser dostaliśmy starcie dolnej drabinki playoffów pomiędzy Excel a Fnatic. Przegrany tego meczu stracił szansę na awans na Mistrzostwa Świata i pożegnał się z turniejem. Przez długi czas wydawało się, że to Excel będzie dalej walczyć o Worldsy. Zaczęli niedzielne BO5 od prowadzenia 2:0 i obiecującej momentami trzeciej gry. Fnatic wielokrotnie podczas tej serii było o krok od otworzenia środkowej alei swojemu przeciwnikowi i pożegnania się z sezonem 2022.

W porażce Excel najbardziej boli fakt, jak dobrze zaczął się dla nich ten sezon. Po kilku pierwszych tygodniach letniego splitu niektórzy pytali nawet, czy Excel nie jest przypadkiem najlepszą drużyną w LEC. Chwalono ich za bootcamp w Korei, mówiono, że szybko rozgryźli nową metę i mogą rywalizować ramię w ramię z G2. Drugą połowę splitu Excel zakończyło bilansem 2-5, zaczęło playoffy od dolnej drabinki i ponownie zakończyli przygodę z fazą zasadniczą na szóstym miejscu.

Playoffy LEC wracają w piątek, 2 września o godzinie 18:00Wszystkie mecze z polskim komentarzem możecie oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy