Reklama

Reklama

LEC, Lato 2022 - wyniki szóstego tygodnia

Poznaliśmy najlepszą drużynę LEC. MAD Lions zdało pierwszą część swojego egzaminu i korzystając z porażek swoich rywali, obronili pierwsze miejsce w tabeli i wypracowali sobie solidną przewagę nad Rogue i Vitality.

Piątek, 1 sierpnia:

  • SK - Astralis 1:0
  • Rogue - Misfits 0:1
  • Vitality - Excel 1:0
  • BDS - G2 0:1
  • MAD Lions - Fnatic 1:0

Sobota, 2 sierpnia:

  • SK - Misfits 0:1
  • Rogue - Astralis 0:1
  • MAD Lions - Excel 1:0
  • BDS - Fnatic 0:1
  • Vitality - G2 1:0

Tabela LEC po zakończeniu szóstego tygodnia prezentuje się następująco:

 Wspominałem podczas zapowiedzi szóstej kolejki, że MAD Lions wygląda na najlepszą drużynę w LEC, ale swoją serię zwycięstw zbudowali na słabszych drużynach. Wspominałem o czekającym na nich egzaminie i okazji, żeby udowodnić, na ile tak naprawdę ich stać. Teraz przyznaję z pełną odpowiedzialnością, że MAD Lions wykorzystało tę okazję w najlepszy możliwy sposób.

Reklama

Drużyna pod wodzą Nisqy’ego wygląda bardzo dobrze i świetnie ogląda się ich mecze. Co najważniejsze, są na razie bardzo skuteczni i przegrali do tej pory zaledwie trzy spotkania. Wciąż czekają ich starcia z mocnymi drużynami, które będą potencjalnie miały dużo więcej do stracenia, ale forma MAD Lions imponuje i powinna wzbudzać wśród fanów spory entuzjazm. Stoi przed nimi bardzo trudne zadanie, biorąc pod uwagę ich występ w wiosennym splicie, ale mogą sporo namieszać jeszcze w końcówce sezonu i podczas playoffów.

Znacznie lepiej prezentuje się również ostatnio Vitality. Wygrali trzy ostatnie spotkania z dobrym drużynami, w minionym tygodniu pokonali G2 i Excel, a większość trudnych meczów jest już za nimi. Następne trzy spotkania Vitality rozegra z BDS, Astralis i SK. Jeżeli nie zaczną z powrotem popełniać błędów, mogą wykorzystać słabości kilku topowych drużyn i wkraść się do czołówki. Vitality znajduje się aktualnie na bardzo dobre pozycji nie tylko do awansu na playoffy, ale również do rozpoczęcia rywalizacji od górnej drabinki.

Tymczasem pozostałe drużyny, które uchodziły do tej pory za kandydatów do wyjazdów na Worldsy, kontynuują swoje wpadki. G2 zaczęło ostatnio znów wygrywać i zaliczyli dosyć pewne zwycięstwo przeciwko Rogue. Ich pozostałe triumfy nie wyglądały jednak zbyt przekonująco i okazało się również, że Rogue może przeżywać kolejny kryzys, biorąc pod uwagę ich ostatnie porażki z Astralis oraz Misfits.

Dzięki tym przegranym MAD Lions odskoczyło Rogue aż na dwa punkty i jest aktualnie w bardzo komfortowej sytuacji. Misfits dwoma zwycięstwami wróciło do TOP6, a Excel zostaje w środku tabeli po dwóch porażkach. Cały czas obserwujemy więc sytuację, która w LEC ma miejsce od dobrych kilku tygodniu. Trudno jest przewidzieć, kto awansuje od playoffów. Poza TOP6 cały czas jest Fnatic, Vitality nagle znajduje się obok Rogue na drugim miejscu, a G2 ma przed sobą kilka potencjalnie trudnych meczów. Prawdopodobnie czeka nas wyrównana końcówka i walka o playoffy aż do ostatniego spotkania.

LEC wraca w piątek, 5 sierpnia o godzinie 18:00. Wszystkie mecze z polskim komentarzem możecie oglądać na Twitchu i YouTube Polsat Games.


Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy