Reklama

Reklama

LEC, Lato 2022 - wyniki trzeciego tygodnia

Po trzech tygodniach rywalizacji w LEC walka jest bardzo wyrównana. Miejsce pierwsze od ósmego dzielą zaledwie dwa zwycięstwa i wciąż trudno jest stwierdzić, kto zasługuje na miano najlepszej drużyny w lidze.

Piątek, 1 lipca:

  • BDS - Misfits 0:1
  • Vitality - SK 1:0
  • Rogue - Excel 1:0
  • Fnatic - Astralis 1:0
  • MAD Lions - G2 1:0

Sobota, 2 lipca:

  • BDS - Excel 0:1
  • SK - Rogue 0:1
  • Vitality - Astralis 1:0
  • Misfits - MAD Lions 1:0
  • G2 - Fnatic 0:1

Tabela po zakończeniu trzeciego tygodnia prezentuje się następująco:

Po pierwszym dniu trzeciej kolejki aż pięć drużyn miało wynik 4-2, co było bardzo dobrym odzwierciedleniem aktualnego stanu ligi. Następna kolejka oficjalnie zakończy pierwszą serię rozgrywek, a my wciąż nie jesteśmy w stanie jasno stwierdzić, kto jest głównym kandydatem do walki o tytuł sezonu regulaminowego.

Reklama

W najlepszej sytuacji znajdują się bez wątpienia Excel oraz Rogue. Obie te drużyny mają za sobą swoje najcięższe mecze, a w następnej kolejce zmierzą się odpowiednio z Astralis i SK oraz Vitality i BDS. Excel już w drugim tygodniu jasno dało do zrozumienia, że sporo pozmieniało się w ich drużynie przez ostatnich parę miesięcy i stali się organizacją, która mierzy już nie tylko w TOP6, tylko w TOP3 i awans na Mistrzostwa Świata.

Rogue z kolei, po kiepskim początku sezonu, zaczyna udowadniać, na co tak naprawdę ich stać. Wygrali pięć ostatnich meczów z rzędu, w tym piątkowe starcie z Excel, ostateczne potwierdzenie ich rosnącej formy. Vitality może zaskoczyć ich oczywiście pod koniec pierwszej połowy sezonu, ale prawdziwym egzaminem dla Rogue będą dopiero rewanże. Rogue przegrało bowiem z G2 oraz Fnatic, powinno przegrać z MAD Lions, a ich jedyne przekonujące zwycięstwo miało miejsce w ostatni piątek.

Większość topowych drużyn ma w przyszłym tygodniu stosunkowo prosty kalendarz. Fnatic zmierzy się bowiem z MisfitsVitality, a G2 z SK oraz Misfits. Fnatic jest w trakcie nieco krótszej, trwającej trzy mecze serii zwycięstw. Jedno z nich miało miejsce podczas meczu tygodnia, w pojedynku z G2 Esports. Większość fanów zgodnie twierdziła do tej pory, że Fnatic musi wygrać w tym sezonie i jak na razie zawodzi. Dwie porażki na koncie i otwarta droga do wyniku 7-2 w pierwszej połowie sezonu to jednak dosyć solidny wynik, który pozwala organizacji trzymać się czołowych pozycji w tabeli.

G2 Esports ma za sobą trudny tydzień i dwie porażki z MAD Lions oraz Fnatic. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w następnej kolejce zgarną dwa zwycięstwa na swoje konto i zakończą połowę wynikiem 6-3. Nie jest to zły wynik jak na drużynę z tak krótką przerwą pomiędzy sezonami, od której oczekiwaliśmy wolniejszego startu splitu. Pozostaje jedynie pytanie, na co tak naprawdę stać G2, kiedy włączą wyższy bieg. Sytuacja w lidze jest aktualnie bardzo wyrównana, a kandydatów do walki o miejsce na Worldsach jest co najmniej pięciu.

Drugą połową tabeli dowodzi Vitality, po którym wciąż nie spodziewamy się zbyt wiele. Wszyscy wciąż zastanawiają się, czy w tym sezonie zobaczymy nowego junglera tej drużyny. Na razie Vitality pozostaje typowym reprezentantem środka tabeli. Wygrali ze słabszymi ekipami, przegrali z lepszymi i prawdopodobnie wynikiem 4-5 zakończą pierwszą połowę sezonu.

LEC jest aktualnie w trakcie krótkiej przerwy. Europejskie rozgrywki League of Legends powrócą dopiero 15 lipca. Wszystkie spotkania z polskim komentarzem możecie oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy