Reklama

Reklama

LEC, Lato 2022 - zapowiedź czwartego tygodnia

Zbliżamy się do połowy regulaminowego sezonu LEC. Sytuacja w tabeli jest wciąż bardzo wyrównana, a czwarty tydzień ma dla fanów League of Legends kilka spotkań, które mogą powiększyć różnice między niektórymi drużynami.

Piątek, 15 lipca:

  • Excel - Astralis
  • BDS - MAD Lions
  • Misfits - Fnatic
  • SK - G2
  • Vitality- Rogue

Sobota, 16 lipca:

  • SK - Excel
  • MAD Lions - Astralis
  • BDS - Rogue
  • Misfits - G2
  • Vitality - Fnatic

Sytuacja w tabeli przed rozpoczęciem czwartej kolejki prezentuje się następująco:

Czwarty tydzień to dokładnie połowa regulaminowego sezonu LEC. Oznacza to, że po zakończeniu sobotnich spotkań będziemy mieli za sobą bezpośrednie starcia pomiędzy wszystkimi drużynami letniego splitu. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe wydarzenia w lidze oraz zbliżające się spotkania, wciąż zostaniemy z całą masą pytań bez konkretnej odpowiedzi.

Reklama

Największą zagwozdką jest oczywiście siła poszczególnych drużyn. Jasny stał się już fakt, że Excel faktycznie może powalczyć o najwyższe miejsca w tabeli, a Astralis zaliczyło po prostu solidny start ze względu na swój kalendarz rozgrywek. Rogue z kolei zagrało bardzo słaby Super Tydzień, by zaraz po nim wygrać cztery mecze z rzędu, w dużo bardziej przekonującym stylu.

Pierwsze miejsce od szóstego dzieli aktualnie zaledwie jedno zwycięstwo, co nie ułatwia tworzenia power rankingów w połowie sezonu. Podobną tajemnicą pozostaje G2, które w poprzedniej kolejce przegrało z MAD Lions i Fnatic, MAD Lions zaliczyło już kilka potknięć w zaledwie siedmiu meczach, a Vitality cały czas pozostaje drużyną z potencjałem, po której nie spodziewamy się walki o tytuł.

Mimo to mecze Vitality zapowiadają się na najciekawsze w tym tygodniu. Drużyna Perkza ma teraz na koncie cztery zwycięstwa i trzy porażki. Pozornie pozytywny bilans zaczyna wyglądać nieco mniej imponująco, kiedy zobaczymy, że Vitality musi jeszcze zagrać z Rogue oraz Fnatic, dwiema drużynami z pierwszego miejsca. W BO1 zawsze jest oczywiście szansa na niespodziankę, ale jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pozytywny bilans Vitality odejdzie w zapomnienie.

Warto zwrócić uwagę również na Misfits, które jest aktualnie w sytuacji podobnej do BDS sprzed trzeciego tygodnia. Drużyna Vetheo, przez początek sezonu uznawana za jeden z gorszych składów w lidze, jest aktualnie w trakcie serii trzech zwycięstw. Udało im się pokonać SK oraz BDS, co nie jest największym zaskoczeniem, ale potem zaskoczyli również MAD Lions w stosunkowo czystej i przemyślanej grze.

W czwartym tygodniu Misfits zmierzy się z FnaticG2, dwójką równie silnych rywali. Fnatic wygląda ostatnio nieco lepiej, więc będzie to trudny przeciwnik do pokonania, ale jeżeli w G2 nie zmieniło się nic od trzeciej kolejki, nikogo nie zdziwiłoby kolejne potknięcie. Tymczasem chociaż jedno zwycięstwo Misfits w tak trudnym tygodniu pozwoliłoby im zakończyć pierwszą połowę z bilansem 4-5 i móc wciąż realnie myśleć o walce o TOP6.

Pierwszy mecz LEC rozpocznie się w piątek, 15 lipca o 18:00Wszystkie spotkania z polskim komentarzem możecie oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy