Reklama

Reklama

LEC, Lato 2022 – zapowiedź drugiego tygodnia playoffów

​W ten weekend fanów europejskiego League of Legends czekają aż trzy serie BO5. W niedzielę wieczorem poznamy trzy najlepsze drużyny LEC i wszystkich reprezentantów Europy na Mistrzostwach Świata.

Piątek, 2 września:

  • Misfits - Fnatic

Sobota, 3 września:

  • G2 Esports - Rogue

4 września:

  • MAD Lions - Fnatic/Misfits

Drabinka letnich playoffów LEC przed rozpoczęciem drugiego tygodnia prezentuje się następująco:

G2 najlepszą drużyną LEC?

Chociaż mamy za sobą zaledwie jeden weekend playoffów, obserwowaliśmy już kilka sporych niespodzianek. Już piątkowe zwycięstwo Rogue z MAD Lions po pełnej, wyczerpującej serii zszokowało wielu graczy. Rzekomo najlepsza drużyna regulaminowego sezonu po pierwszej rundzie spadła do drabinki przegranych i ma teraz znacznie dłuższą drogę do finału. Dzień później G2 Esports sprawnie poradziło sobie z Misfits, co nie było niespodzianką dla nikogo, a w niedzielę obejrzeliśmy reverse sweep Excel w wykonaniu Fnatic.

Reklama

To właśnie mecz Fnatic zapowiada się na jedno z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego weekendu. Chcemy oczywiście dowiedzieć się, kto zagra w finale i powalczy o tytuł letniego splitu LEC, ale najpierw musimy wiedzieć, która z drużyn pojedzie na Mistrzostwa Świata. Z uwagi na dodatkowy slot dla Europy o ten przywilej powalczą Misfits oraz Fnatic. Zwycięzca zdobędzie miejsce na Worldsach i zmierzy się w kolejnej rundzie z MAD Lions, a przegrany żegna się z playoffami i kolejny oficjalny mecz przyjdzie im zagrać dopiero w przyszłym roku.

W sobotę obejrzymy z kolei starcie pomiędzy G2 Esports a Rogue, w którym drużyna Jankosa zdaje się być wyraźnym faworytem. Po ostatnich kilku splitach zaufanie widzów do Rogue całkowicie zniknęło, a ostatnia forma Capsa i Jankosa wystarczają, żeby z czystym sumieniem oczekiwać zwycięstwa G2.

Obie drużyny pokazały się oczywiście z dobrej strony w poprzednich BO5 i w pełni zasłużyli na to, żeby w sobotę powalczyć o miejsce w finale i gwarantowany awans od głównego eventu tegorocznych Worldsów. Rogue zostało również bez wątpienia poddane pod dużo cięższą próbę i MAD Lions niejednokrotnie sprawdziło ich umiejętności. G2 w ostatnich tygodniach wygląda jednak, jakby po chaotycznym regulaminowym sezonie planowali w najlepszym możliwym momencie wrócić do szczytu swojej formy.

W ostatnim spotkaniu drugiego tygodnia letnich playoffów LEC MAD Lions zmierzy się ze zwycięzcą meczu Fnatic - Misfits. Na tym etapie będziemy już znali odpowiedź na najważniejsze pytanie tego sezonu, a rywalizacja będzie toczyć się przede wszystkim o tytuł. Ponadto, finaliści LEC awansują prosto do głównej części Worldsów i nie muszą brać udziału w fazie Play-In.

Pierwszy mecz drugiego tygodnia rozpoczyna się w piątek, 2 września o godzinie 18:00. Wszystkie spotkania z polskim komentarzem możecie śledzić na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy