Reklama

LEC, Lato 2022 - zapowiedź trzeciego tygodnia

Piątek oznacza zbliżający się kolejny tydzień europejskiego League of Legends. G2 i Excel trzyma się szczytu tabeli, Rogue szykuje się do comebacku, a Fnatic ma do udowodnienia parę rzeczy niedowiarkom. Przed nami kilka długo wyczekiwanych spotkań.

Piątek, 1 lipca:

  • BDS - Misfits
  • Vitality - SK
  • Rogue - Excel
  • Fnatic - Astralis
  • MAD Lions - G2

Sobota, 2 lipca:

  • BDS - Excel
  • SK - Rogue
  • Vitality - Astralis
  • Misfits - MAD Lions
  • G2 - Fnatic

Tabela LEC przed rozpoczęciem trzeciego tygodnia prezentuje się następująco:

Wystarczy jeden rzut oka na kalendarz spotkań w ten weekend, żeby zdać sobie sprawę, że w tej kolejce oczy większości fanów będą zwrócone w kierunku G2 Esports. Bardzo dużo mówi się o tym, jak imponującą formę prezentuje aktualnie G2. Mówi się o świetnym Jankosie i Capsie, ale również o braku większej przerwy między playoffami i potencjalnym "suficie" tej drużyny.

Reklama

G2 ma na razie za sobą dosyć zbalansowany kalendarz. W pierwszym tygodniu wygrali z Astralis, a potem z Rogue oraz bardzo imponującym w tym sezonie Excel. W poprzedniej kolejce z kolei pokonali Vitality i przegrali swoje pierwsze spotkanie przeciwko BDS.

Teraz G2 Esports czeka prawdziwy egzamin. Fnatic może nie wyglądać na razie jak najsilniejsza drużyna w lidze, ale jeżeli mają wrócić do formy z wiosennego sezonu regulaminowego, powinni to zrobić właśnie w sobotę. MAD Lions z kolei zostało całkowicie odmienione przez Nisqy’ego i będzie świetnym rywalem na przetestowanie prawdziwych umiejętności obu drużyn.

Bardzo dobrze zapowiada się również piątkowe starcie Rogue z Excel. Rogue powinno zacząć pierwszą kolejkę od wyniku 0-3 i cudem udało im się wygrać spotkanie z MAD Lions. Odrobili nieco strat w poprzednim tygodniu, wygrywając z Misfits oraz Astralis. Szybko stało się jasne, że nie oglądamy Rogue, jakie znamy z większości sezonów regulaminowych. Cały czas szukamy jednak odpowiedzi na pytanie, czy jest to początek jakiegoś kryzysu w drużynie, czy może Super Tydzień był wyłącznie wypadkiem przy pracy.

Excel z kolei jest wychwalane pod niebiosa przez większość ekspertów i fanów. Podczas gdy Rogue i Fnatic na razie zawodzą, do życia obudziło się Excel i wyraźnie pokazało, że są silną drużyną, która bardzo chętnie wykorzysta słabość paru pozornie mocniejszych rywali. Excel indywidualnie nie robi wielkiego wrażenia, oczywiście poza swoim supportem, ale bootcamp w Korei i doświadczony Mikyx najwyraźniej zaczynają przynosić korzyści.

Ostatnią drużyną, którą warto obserwować w tym tygodniu jest BDS. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało, biorąc pod uwagę pierwszy tydzień tej drużyny, druga kolejka wyglądała znacznie lepiej. BDS na razie nie ma zbyt wielu fanów w LEC, a zdaniem wielu widzów zwycięstwo z G2 Esports będzie na dłuższą metę wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nie da się jednak ukryć, że byli bardzo blisko tygodnia 2-0 po starciach z G2 i Fnatic.

W trzeciej kolejce zmierzą się z Misfits oraz Excel. Trudno oczywiście oczekiwać od nich wygranej z Excel, ale jeżeli poprzedni tydzień miał być zwiastunem prawdziwego potencjału tej drużyny, Misfits powinno spaść na ostatnie miejsce po tej kolejce. Co więcej, fani powinni liczyć tutaj na czyste i pewne zwycięstwo. Jeżeli BDS pokaże, że jest wyraźnie silniejszą drużyną od Misfits, możemy wrócić do dyskusji o tym, że ten skład nie znajduje się aktualnie tam, gdzie powinien.

Pierwszy mecz trzeciej kolejki LEC rozpocznie się w piątek, 1 lipca o godzinie 18:00. Wszystkie spotkania z polskim komentarzem możecie oglądać na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy