Reklama

LEC, Zima 2023 - G2 zwycięzcą sezonu

Tym razem obyło się bez większych niespodzianek. Zgodnie z przewidywaniami większości ekspertów, tytuł zimowego sezonu LEC trafił w ręce G2 Esports.

Piątek, 24 lutego:

  • SK - MAD Lions 2:3

Sobota, 25 lutego:

  • KOI - MAD Lions 1:3

Niedziela, 26 lutego:

  • G2 Esports - MAD Lions 3:0

Pewne zwycięstwo faworyta

Zanim doszliśmy do niedzielnego spotkania zamykającego cały zimowy sezon LEC, zobaczyliśmy parę bardzo ciekawych serii. Weekend otworzyło starcie SK z MAD Lions, które zdaniem wielu osób powinno być dużo bardziej jednostronne. SK po raz kolejny pokazało jednak charakter, Exakick zaskakująco dobrze grał pod presją i chociaż ostatecznie to do ich rywali ostatecznie trafiło całe spotkanie, SK pozostaje największą niespodzianką tego splitu.

Równie zaskakujący był fakt, że walczące o drugie podejście do wygrania z G2 Esports KOI nie dało rady zakwalifikować się do finału. MAD Lions tym razem nie potrzebowało nawet pięciu gier, a bardzo udany mecz grał już nie tylko Elyoya, ale również Chasy. Nowy toplaner MAD Lions ma za sobą udany debiut w LEC, kilka świetnych występów przeciwko topowym zawodnikom i bez wątpienia udowodnił, że zasługuje na miejsce w tym składzie.

Reklama

Dzięki minionemu weekendowi MAD Lions stało się w rezultacie bardzo ciekawą ekipą. Fnatic i Excel powinny wreszcie zacząć reprezentować nieco wyższy poziom, a KOI zaczyna powoli oswajać się ze swoim nowym składem. Jeżeli do tego równania dorzucimy jeszcze G2 Esports oraz Team Vitality, w czołówce robi się bardzo ciasno i większość meczów wiosennego splitu powinna być bardzo interesująca.

Finał zimowego splitu był zdecydowanie najbardziej jednostronnym starciem tych playoffów i należał wyłącznie do G2 Esports. MAD Lions miało kilka przebłysków w trzeciej grze, ale nawet tam większość złota należała do Elyoyi, który nie był w stanie ponieść swojej drużyny do zwycięstwa. Zgodnie z przewidywaniami, G2 Esports grało poziom nad swoim rywalem. Hans Sama zagrał kolejną, świetną serię, Caps dopisał do swojego konta kilka widowiskowych akcji, a Yike w swoim debiucie w LEC wygrał pierwszy tytuł.

Wszystkie mecze LEC z polskim komentarzem obejrzycie na kanałach Twitch i YouTube Polsat Games. Oficjalny profil LEC ma również swoje kanały na Twitch i YouTube, gdzie zobaczyć można międzynarodową transmisję.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: ​League of Legends

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy