Reklama

LEC, Zima 2023 – Jak oglądać fazę grupową?

​Europejska scena League of Legends wchodzi na wyższy poziom. Dwie najsłabsze drużyny zostały wyeliminowane, przechodzimy do formatu BO3 i stawka cały czas rośnie. Przed nami faza grupowa LEC 2023!

Format fazy grupowej LEC 2023

Razem z tym sezonem LEC zadebiutował zupełnie nowy format rozgrywek. Cały rok dzieli się teraz aż na trzy splity, każdy z nich podzielony na sezon regulaminowy, fazę grupową i playoffy. Pierwszy etap zimowego splitu jest już za nami - drużyny rozegrały pojedynczą serię Round Robin, a dwie najsłabsze drużyny, Fnatic i Excel, pożegnały się z rywalizacją na następny miesiąc.

Pozostała ósemka została podzielona na dwie grupy w oparciu o miejsce, które zajęli w regulaminowym sezonie. Wewnątrz każdej grupy rozegrana zostanie klasyczna drabinka double elimination w formacie BO3. Najlepsze dwie drużyny każdej grupy awansują do ostatniego etapu splitu - playoffów.

Reklama

Drabinka fazy grupowej prezentuje się następująco:

Terminarz pierwszego weekendu fazy grupowej

Sobota, 11 lutego:

  • Vitality - Team Heretics
  • SK - KOI

Niedziela, 12 lutego:

  • MAD Lions - Astralis
  • G2 - BDS

Poniedziałek, 13 lutego:

  • Oba mecze zwycięzców

Pierwszy mecz zawsze rozpoczyna się o godzinie 18:00, a drugi około godziny 21:00. Wszystkie mecze rozgrywane są w formacie BO3.

Gdzie oglądać fazę grupową LEC 2023?

W tej kwestii nie zmienia się wiele. LEC z polskim komentarzem można oglądać na kanałach YouTube i Twitch Polsat Games. Oficjalny profil LEC ma również swoje kanały na Twitch i YouTube, gdzie zobaczyć można międzynarodową transmisję.

Ponadto gracze League of Legends powinni mieć na uwadze fakt, że za oglądanie LEC na oficjalnej stronie LoL Esports zdobyć można dropy z cennymi przedmiotami do gry Riotu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: League of Legends | fnatic

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy