Reklama

Reklama

Legenda piłki ręcznej dołącza do Heroic!

​Sportowcy mają coraz większy związek z esportem. Widać to nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Duńska organizacja Heroic postanowiła połączyć środowisko gier i sportu. Zatrudniła legendę piłki ręcznej, by sportowiec mógł dbać o zdrowie fizyczne zawodników "Heroicznych".

Esportowcy dbają o kondycje

Stereotypy mówią o tym, że gracze raczej nie dbają o swoją fizyczność, często zapadają w różne choroby związane z brakiem aktywności i generalnie gracze nie mają zbyt dobrego wizerunku. Jednak okazuje się, że jest zupełnie inaczej.

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome tego, że należy dbać o swoją kulturę fizyczną, by uniknąć różnych problemów zdrowotnych. Na jeszcze wyższym poziomie możemy to spotkać wśród esportowców.

Teraz organizacje esportowe bardzo mocno dbają o rozwój fizyczny swoich podopiecznych. Nie różni to się bardzo od klubów sportowych. Czołowe organizacje od wielu lat zatrudniają trenerów przygotowania fizycznego. Duńczycy wśród europejskich krajów wiodą prym w esporcie, a co za tym idzie, w innowacjach z tym związanych.

Reklama

Jedna z najbardziej znanych organizacji na świecie - Heroic - postanowiła zatrudnić utytułowanego sportowca, by ten pomógł przygotować fizycznie zawodników na najwyższym poziomie.

Legenda piłki ręcznej dołącza do Heroic

Organizacja ogłosiła, że jej szeregi zasili Lasse Svan Hansen. Jest to legenda światowego "szczypiorniaka". Wystarczy powiedzieć, że wystąpił w 245 spotkaniach drużyny narodowej Danii. Ponadto przez niemal całą swoją karierę występował w niemieckiej drużynie Flensburg-Handewitt.

W 2016 roku zdobył mistrzostwo olimpijskie w Rio de Janeiro. Ponadto dwukrotnie sięgał po mistrzostwo świata (2019 oraz 2021) i zdobył także wiele innych bardzo cennych medali.

Teraz pomoże organizacji esportowej w odpowiednim przygotowaniu fizycznym. Wszystko wskazuje na to, że będzie to strzał w dziesiątkę. Hansen zawsze słynął ze świetnej dyspozycji fizycznej, co powinno zaprocentować również wśród graczy duńskiego klubu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Heroic | Lasse Svan Hansen

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy