Reklama

Legendarne światy gier oraz gwiazdy e-sportu na Blizzcon 2017

​Na konwencie BlizzCon 2017 zebrało się ponad 30 000 graczy, żeby poznać najnowsze zmiany dotyczące ich ulubionych gier Blizzarda oraz dopingować uczestników zawodów e-sportowych.

Uroczystość oglądały również miliony widzów w domu. W ciągu dwóch dni pełnych paneli z twórcami, przyjaznej rywalizacji i rozrywki na żywo, społeczność mogła zapoznać się z nowymi bohaterami, nadchodzącymi aktualizacjami rozgrywki i dodatkami, które wkrótce staną się częścią bestsellerowych tytułów Blizzarda.

Reklama

Goście i widzowie w domach mogli również ujrzeć finał trzech konkurencji e-sportowych i trzech spotkań towarzyskich.

Światowe finały StarCraft II World Championship Series

Zwycięzca: Rogue

Ponieważ Rogue zdobył już dwa tytuły mistrza w 2017 roku, od razu uznano go na BlizzConie za faworyta na zwycięzcę całego turnieju. Gdy już się rozgrzał w finale przeciwko SoO, dzięki zwycięstwu z wynikiem 4-2 pokazał całemu światu, że bez wątpienia zasługuje na tytuł światowego mistrza WCS.

Finały Heroes of the Storm Global Championship

Zwycięski zespół: MVP Black

Obydwie drużyny - MVP Black i Fnatic - spotkały się w finałowym meczu mistrzostw HGC po ukończeniu półfinałów z wynikiem 3-0. Ostatecznie drużyna MVP Black pokonała swego potężnego szwedzkiego oponenta, zdobywając w ekscytującym finale wynik 3-1. Niezachwiana determinacja i całkowite oddanie sztuce grania wystarczyły, żeby zapewnić zespołowi MVP Black jego pierwszy puchar na BlizzConie.

World of Warcraft Arena World Championship

Zwycięski zespół: ABC

Europejska dominacja trwa dalej - drużyna ABC pokonała zespół Panda Global w najbardziej jednostronnym meczu w historii tego turnieju. Mimo nieprzychylnej publiczności, ABC zatriumfowało dzięki potędze magii Alexa "Aleca" Sheldricka i zabrało puchar WoW Arena do Europy czwarty rok z rzędu.

Overwatch World Cup

Zwycięski kraj: Korea Południowa

Korea Południowa zawsze uważana była za "ostatniego bossa" BlizzConu. Zajmująca drugie miejsce Kanada walczyła dzielnie i zdołała wygrać na jednej mapie, ale koniec końców wszystko skończyło się zgodnie z oczekiwaniami. Chwilowa słabość Ryujehonga i reszty towarzystwa nie miała znaczenia, gdyż Korea Południowa wygrała dwa z dwóch mistrzostw Overwatch World Cup.

Hearthstone Inn-vitational

Zwycięski zespół: Grimestreet Grifters

Po dwóch dniach gorączkowej i zróżnicowanej gry ze strony 12 osobistości ze społeczności, zespół Grimestreet Grifters zdobył mistrzowski tytuł. W skład drużyny wchodzili Andrey "Reynad" Yanyuk, Hakjun "Kranich" Baek i Pathra Cadness. W finałach o formacie gry decydowały informacje z zamkniętej koperty. Gracze byli kolejno eliminowani ze sceny, aż w końcu Grifters zatriumfowali nad zespołem Chillblade Crusaders z wynikiem 6-5, zdobywając w ten sposób puchar.

StarCraft: Remastered Ultimate Title Fight

Zwycięzca: Bisu

Choć Lee "Jaedong" Jae Dong i Kim "Bisu" Taek Yong mieli długie kariery, nakładające się na siebie w czasie, rzadko grali ze sobą poza ligami drużynowymi. Zmieniło się to, gdy te dwie legendy StarCrafta spotkały się w meczu pokazowym Ultimate Title Fight, w którym stawką było 25 000 dolarów. W piątej i ostatniej grze Bisu zdołał przewidzieć agresywną strategię Jaedonga i powstrzymać jego atak, ostatecznie wygrywając serię 3-2.

Dowiedz się więcej na temat: BlizzCon

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama