Reklama

Reklama

Liczba graczy Fortnite ulegnie redukcji? Epic Games zapowiada ważną zmianę

​Epic Games zapowiada, że od sierpnia gracze posiadający starsze typy kart graficznych mogą mieć problemy z obsługiwaniem Fortnite’a. Stanie się to dlatego że studio skończy wsparcie dla kart graficznych, które nie obsługują biblioteki DirectX 11.

Fortnite przez kilka miesięcy od premiery uchodził za grę bardzo dobrze zoptymalizowaną na słabsze komputery. Była to znaczna różnica względem największego wówczas konkurenta czyli Playerunknown's Battlegrounds.

Popularny PUBG działał bardzo uciążliwie nawet graczom, którzy posiadali sprzęt za bardzo duże pieniądze. Problemem była optymalizacja, a w zasadzie jej brak w tym drugim tytule, co dało przewagę "dziecku" Epic Games.

Wraz z upływem czasu jednak to ulegało zmianie. Gra zaczynała mieć coraz większe wymagania sprzętowe. Wynikało to z tego, że wygląd mapy ulegał zmianie, różne mechaniki również i Fortnite wymagał większej mocy komputera, by obsługiwać kolejne nowinki wprowadzone do gry przez Epic Games.

Reklama

Niedawno została opublikowana informacja, że graczy posiadających stare modele kart graficznych czeka przykra zmiana. Od sierpnia Epic Games nie będzie wspierało kart graficznych, które nie obsługują biblioteki DirectX 11.

Większość graczy nie musi się jednak martwić. Zmiana dotknie użytkowników posiadających sprzęt sprzed około dekady, więc znaczna większość społeczności nie odczuje w żaden sposób tej zmiany.

Nie wpłynie to zapewne bardzo znacząco na liczbę graczy w Fortnite. Karty graficzne od dawna obsługują wyżej wspomnianą bibliotekę. Zmiany nastąpią dopiero w sierpniu, zatem użytkownicy starszych modeli będą mogli zaktualizować swój sprzęt do tego czasu, by bez przerwy cieszyć się zabawą w uniwersum Fortnite’a.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy