Reklama

Logitech zorganizuje esportowy turniej dla niepełnosprawnych w Rocket League

​The Adaptive Esports Competition to nowa inicjatywa tworzona przez znaną markę - producenta części peryferyjnych do komputerów - Logitech G we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami charytatywnymi.

Logitech zasłynął na rynku jako jeden z najważniejszych podmiotów zajmujących się produkcją sprzętu komputerowego. Asortyment Szwajcarskiej firmy uznawany jest za wiodący w branży sportu elektronicznego i gamingowego. Pod szyldem Logitech G, firma produkuje klawiatury, myszki komputerowe, a także kamery internetowe i słuchawki przeznaczone głównie graczom komputerowym.

W partnerstwie z instytucjami i organizacjami charytatywnymi takimi jak The AbleGamers Charity, Adaptive Action Sports, Mount Sinai Health System, Beyond Entertainment producent sprzętu komputerowego zorganizuje turniej, w którym wystąpią osoby zmagające się z niepełnosprawnością. Dla przykładu, The AbleGamers znane jest z tego, że przez lata jako instytucja stawia czoła nierównościom i społecznym wykluczeniu w branży gier.

Reklama

Rozgrywki The Adaptive Esports Competition odbędą się w Rocket League czyli grze, która jest hybrydą wyścigówki i piłki nożnej. Całe wydarzenie podzielono na trzy mniejsze etapy, które zgromadzą zawodników na terenie Europy, Ameryki Północnej i Azji.

W głównym wydarzeniu, na zwycięzców w formacie 2v2 (pojedyncze eliminacje) czekać będzie 20 tysięcy dolarów. Głównym celem, który przyświeca firmie Logitech G jest stworzenie możliwości i platformy do rywalizacji wszystkim osobom - także tym, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność takowe możliwości do współzawodnictwa mają utrudnione.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rocket League