Reklama

Lubiany przedmiot wraca do Fortnite

​Jeden z ulubionych przedmiotów wielu graczy - Chwytak, czyli przyrząd do wspinania się po wysokich powierzchniach wraca do Fortnite: Battle Royale. Fani gry mogą być jednak tylko połowicznie zadowoleni. Nie będzie on dostępny jak na razie w głównych trybach.

Chwytak, czyli swego rodzaju pajęczyna w stylu Spider-Mana została dodana do Fortnite’a we wrześniu 2018 roku. Przedmiot budził na początku kontrowersje. Przeciwnicy bardzo często podnosili argument, że mapa gry jest o nieco za małej powierzchni, by można było używać tak szybkiego środka lokomocji, jakim jest Chwytak. Po czasie pajęczyna stała się jednak popularna wśród graczy. Wspinaczka była bardzo łatwa za pomocą tego przedmiotu, dlatego wielu ludzi lubiło go używać. 

Po kilku miesiącach Epic Games zdecydowało usunąć Chwytak. Wiązało się to z wycofywaniem z gry wszelkich środków szybkiego przemieszczania się. Twórcy postanowili, że chcą przywrócić charakter gry z samego początku, gdy przede wszystkim gracz musiał przebywać pieszą drogę, by móc uciekać przed nadchodzącą burzą.

Reklama

Decyzja ta spotkała się z dużym zamieszaniem. Wielu ludzi przyzwyczajonych do używania Chwytaka, było wręcz oburzonych. Przedmiot stawał się niezbędną częścią rozgrywki i należało przemodelować charakter taktyki. Teraz jednak amerykańskie studio ma dobre wieści dla graczy.

Gracze bardzo często w ostatnich miesiącach podejmowali temat małej mobilności w grze i wydaje się, że zaczynają dostawać to, o co proszą. Do trybu Naparzanka wraca...Chwytak. Mało kto spodziewał się akurat tego ruchu. Na razie nie wiadomo, czy pozostanie on jedynie w Naparzance, czy w kolejnych tygodniach będzie można znów nim grać na standardowych trybach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy