Reklama

Reklama

Manchester United z własną drużyną e-sportową?

Jeżeli pomimo statystyk dużych wydarzeń e-sportowych (nawet w Polsce) ktoś nadal lekceważy ten rodzaj rywalizacji, to możliwe, że poniższa wiadomość przekona go do zmiany punktu widzenia.

Miód na serce wszystkich nastolatków, którzy uporczywie tłumaczą swoim rodzicom, że ESPORT TO TEŻ SPORT. West Ham podpisał kontrakt z Seanem "Dragonnem" Allenem (FIFA), Schalke ma swój zespół League of Legends, Valencia szykuje gamingową ofensywę - Manchester United też zdecydowało się podbić świat e-sportu.

Jak donosi eSports News UK, Man Utd próbuje wziąć pod swoje skrzydła pewien zdolny europejski zespół, który gra już w Overwatcha pod szyldem innej organizacji. Co ciekawe, tym samym teamem są zainteresowane dwie inne organizacje, w tym sławny już w świecie growych rywalizacji Fnatic - ich oferta zmusiła Manchester do renegocjacji, choć jak donoszą anonimowe źródła, włodarze słynnej drużyny futbolowej nie przejmują się zanadto konkurencją.

Reklama

W końcu Fnatic być może i jest jedną z największych nazw w e-sporcie, ale z wartością równą 30 milionom funtów nie zbliżają się nawet do manchesterowych 2 miliardów. Manchester United jest największą drużyną, która dotąd zainteresowała się grami na taką skalę - niewykluczone, że z czasem podobne konflikty wielkich zespołów piłkarskich z istniejącymi już na scenie e-sportu organizacjami staną się częstszym zjawiskiem.

Najlepsze tematy

Reklama