Reklama

Reklama

Mark Zuckerberg w ofensywie! Kolejne zmiany na platformie Facebook Gaming

​Mark Zuckerberg ogłosił na swoim profilu Facebookowym szereg zmian, które mają zostać wprowadzone w serwisie Facebook Gaming. Ma to zwiększyć konkurencyjność i zachęcić twórców do przechodzenia właśnie na tę platformę streamerską.

Nie od dziś wiadomo, że prawdziwym i niekwestionowanym hegemonem na rynku platform do transmisji gier komputerowych i rozgrywek turniejów esportowych jest Twitch.tv. Niemal od dekady, pozycja tego potentata jest niezachwiana, chociaż w szranki próbowało iść już wielu.

Do konkurentów zaliczyć można między innymi popularny serwis YouTube, który także stworzył możliwość transmitowania gier online. Na rynku przez jakiś czas istniała platforma Mixer, stworzona przez Microsoft. Mimo sowitych wynagrodzeń dla swoich twórców (dwóch najpopularniejszych otrzymało blisko kilkadziesiąt milionów dolarów za kilkuletnią umowę) Mixer nie przetrwał zbyt długo.

Reklama

Ostatnim z groźnych konkurentów Twitcha jest Facebook Gaming. Platforma stworzona przez Marka Zuckerberga cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To zasługa przede wszystkim zmian, które są wdrażane na bieżąco i dbałością o każdego twórcę.

A skoro o zmianach mowa, multimiliarder zapowiedział kolejne wdrożenia i udogodnienia. Jak możemy przeczytać w krótkim komunikacie: "W celu ułatwienia twórcom zarabiania na naszej platformie, do roku 2023 będziemy opłacać im wydarzenia online, subskrypcje fanów, odznaki i nasze nadchodzące, niezależne nowości produktowe".

"Ponadto, wprowadzamy także nowy interfejs wypłat, który pokaże w jaki sposób inne firmy wraz ze swoimi opłatami wpływają na przychody i zarobki twórców. Więcej wkrótce" - skwitował w komentarzu pod swoim postem, Mark Zuckerberg.

Nie wiadomo, w jaki sposób powyższe zmiany wpłyną na rynek streamerów i graczy. Jedno natomiast trzeba przyznać otwarcie - Facebook potrafi zachęcać i kusić. O skutkach przekonamy się zapewne niebawem.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy