Reklama

MasterChef na Twitchu? Powstaje specjalny program - "Disaster Chefs"

​Największy hiszpański twórca w serwisie Twitch.tv - Ibai "Ibai" Llanos stworzy swój autorski projekt inspirowany dobrze znanym kulinarnym programem telewizyjnym "MasterChef".

Ostatnie miesiące na Twitch.tv upłynęły na popularyzacji nowego, ciekawego trendu. Wielu twórców podczas prowadzenia transmisji na żywo zaczęło oglądać różne seriale i filmy. Nierzadko dochodziło do sytuacji, że streamerzy wraz z publiką zgromadzoną na żywo wybierali różne produkcje, które następnie przez kilka tygodni wspólnie oglądali i komentowali.

Najczęściej były to paradokumenty, seriale dokumentalne czy reality show. Zjawisko stało się na tyle popularne, że przeniknęło przez niemal całą platformę. Nie ominęło również polskich twórców, którzy ochoczo transmitowali różne polskie produkcje. Niestety, działania takie spowodowały także mało przyjemne konsekwencje dla niektórych dużych person.

Reklama

Zdarzało się, że streamerzy otrzymywali bany i czasowe zawieszenia na platformie za "złamanie praw autorskich". Jednym z głośniejszych przykładów była kara nałożona na Imane "Pokimane" Inys za oglądanie na Twitchu serialu "Awatar: Legenda Aanga".

Nowy program kulinarny zadebiutuje na platformie Twitch.tv

W odpowiedzi na taki stan rzeczy, największy hiszpański streamer - "Ibai" postanowił stworzyć swój własny kulinarny program inspirowany popularnym i dobrze znanym "MasterChefem".

"4 odcinki, 6 par streamerów w każdym programie konkurujących o to, kto gotuje lepiej - tylko jeden zwycięzca" - czytamy w opisie nowego show, który nazwany został "Disaster Chefs". Pierwszy odcinek internetowego programu zapowiedziany został na 1 lutego (wtorek) na kanale wspomnianego twórcy.

Warto wspomnieć, że "Ibai" ma już na swoim koncie kilka nietuzinkowych przedsięwzięć zrealizowanych na platformie streamerskiej od Amazona. Kilka miesięcy temu Hiszpan zorganizował wraz z piłkarzem Gerardem Pique Mistrzostwa Świata w podbijaniu balona. Zawody te przyciągnęły ogromną publikę. Całość przygotowana była bardzo profesjonalnie, a sam projekt okazał się bardzo dużym sukcesem.

Ile jeszcze pomysłów z rękawa wyciągnie największy internetowy twórca z Hiszpanii? Tylko czas przyniesie odpowiedź na tak zadane pytanie.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy