Reklama

Metallica już dziś i jutro zagra koncerty! Mapa Fortnite "miejscem" występu

Metallica to bez wątpienia jeden z najbardziej ikonicznych zespołów w historii muzyki rozrywkowej. Zespół założony ponad 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych do dziś ma grono wielu milionów fanów na całym świecie. Okazuje się, że teraz przed muzykami hardrockowej grupy zupełnie nieznane wcześniej wydarzenie. Dadzą oni koncerty w grze wideo.

Fortnite w przeszłości "gościł" najznamienitszych artystów

Koncerty w Fortnite: Battle Royale można powiedzieć, że już są swego rodzaju tradycją. Na czym dokładnie polegają tego typu występy? Otóż na serwerach odbywa się specjalne wydarzenia, których głównymi bohaterami są gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej. W przeszłości brali w nich udział Ariana Grande, DJ Marshmello czy amerykański raper Travis Scott. Kilka miesięcy temu premierę nowego sezonu uświetnił Eminem, którego kilka utworów wybrzmiało w ramach specjalnego wydarzenia.

Postać amerykańskiego rapera była także dostępna do kupienia w formie skórki, którą mogliśmy grać jako własna postać. Wskazane przykłady są tylko kilkoma z wielu artystów, którzy nawiązali współpracę z dziełem Epic Games. Teraz do gry dołącza legendarna grupa heavymetalowa. Mowa o Metallice, która zaprezentuje się w Fortnite: Battle Royale. W sieci pojawiła się już zapowiedź obecności amerykańskiego zespołu muzycznego w ramach tradycyjnie odbywającego się Festivalu Fortnite.

Reklama

Już dziś nietypowe wydarzenie dla fanów Metalliki

Metallica to zespól, którego nie trzeba przedstawiać większości ludzi. Skład podczas ponad 40 lat istnienia sprzedał wiele milionów płyt na całym świecie. W latach 90-tych ubiegłego wieku, był najbardziej dochodowym zespołem na świecie. Utwory takie jak Nothing Else Matters czy Enter Sandman przeszły do kanonu muzyki popularnej i uznawane są za kultowe.

Teraz James Hetfield oraz wraz z partnerami zespołu rozegrają pierwszy w historii działalności. Z tej okazji opublikowano zwiastun wydarzenia. Na niespełna minutowym filmie widzimy mężczyznę, który kuje i spawa tajemnicze przedmioty niewiadomego pochodzenia. Następnie dynamicznie przenosimy się do świata Fortnite’a w akompaniamencie hardrockowej muzyki granej przez członków Metalliki.

W kolejnych fragmentach widzimy animowane postacie, które do złudzenia przypominają członków amerykańskiego zespołu na scenie z instrumentami. Jest to z pewnością wizualizacja koncertu. Co ciekawe, ma się on aż sześciokrotnie odbyć w grze i usłyszymy takie utwory, jak m.in. Master of Puppets, Ride the Lightning czy wcześniej wspomniane Enter Sandman. Dokładne daty i godziny zaplanowanych koncertów publikujemy poniżej.

Sobota, 22 czerwca (czasu polskiego):

  • 20:00
  • 23:00

Niedziela 23 czerwca (czasu polskiego):

  • 5:00
  • 16:00
  • 20:00
  • 23:00
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy