Reklama

Reklama

Miejsce w drugim sezonie Overwatch League może kosztować nawet 60 milionów dolarów

​Możemy już zacząć rozmawiać o sukcesie Overwatch League. Niedługo po tym, jak skończył się pierwszy etap rozgrywek, pojawiają się pierwsze informacje związane z drugim sezonem.

Wszystko przez wtorkowe finansowe podsumowania Activision, które niedawno potwierdziły nam plotki odnośnie następnego Call of Duty. Teraz ESPN donosi, że rozpoczynają się rozmowy o drugim sezonie Overwatch League.

Według źródeł amerykańskiej redakcji koszt miejsca wśród najlepszych drużyn Overwatcha ma wynosić od 35 do 60 milionów dolarów. 20 milionów, które było ceną za sloty największych miast OWL, wydaje się przy tym niewielkim wydatkiem.

Reklama

Nie ma w tych zmianach nic dziwnego, jeżeli spojrzymy na to, co lidze udało się osiągnąć do tej pory. Dwuletnia umowa Overwatch League z Twitchem ma być warta 90 milionów dolarów. Do tego 17 i 10 milionów za partnerów rozgrywek, HP Omen oraz Intel. Nie znamy szczegółów odnośnie całej reszty, Toyoty, T-Mobile czy Sour Patch Kids.

Obok samych pieniędzy, pozostaje też kwestia liczb na Twitchu. Prawie pół miliona ludzi podczas pierwszego meczu Dallas Fuel przeciwko Seoul Dynasty, 150 tysięcy na finałach pierwszego etapu i regularne 100 tysięcy podczas każdego tygodnia. Jeżeli Overwatch League będzie rozwijał się w takim tempie, zacznie się mocna rywalizacja inwestorów o kawałek tego tortu.

Najlepsze tematy

Reklama