Reklama

MSI 2021: Wyniki szóstego dnia fazy grupowej

​Pierwszy etap tegorocznego Mid-Season Invitationala oficjalnie dobiegł końca. Poznaliśmy sześć najlepszych drużyn, które zmierzą się w fazie Rumble o awans do ścisłego TOP4 i powalczą o tytuł MSI 2021.

Wyniki:

  • DWG KIA - Cloud9 0:1
  • Infinity Esports - DetonatioN FocusMe 0:1
  • Infinity Esports - DWG KIA 0:1
  • DetonatioN FocusMe - Cloud9 0:1
  • DetonatioN FocusMe - DWG KIA 0:1
  • Infinity Esports - Cloud9 0:1

Reklama

Podczas podsumowania piątego dnia Mid-Season Invitationala zapowiadaliśmy, że jest to zdecydowanie najciekawsza grupa tego turnieju. Nic więc dziwnego, że to właśnie decidery grupy C dostarczyły najwięcej emocji.

Tematów do dyskusji w kontekście szóstego dnia fazy grupowej jest bardzo wiele. Najciekawszym z nich jest bez wątpienia fakt, że jedyną niepokonaną drużyną na turnieju jest RNG. Chociaż ich grupa wyglądała nieco inaczej niż dwie pozostałe, całkowicie zdominowali konkurencję.

MAD Lions i Damwon w sześciu spotkaniach zaliczyli jedną porażkę. Chociaż niektórzy mogli spodziewać się tego po reprezentantach LEC, Korea swoim występem w grupach zaskoczyła wielu fanów League of Legends.

Co więcej, wynik 5-1 DWG KIA jest nieco złudny. Wielokrotnie widzieliśmy problemy z ich lategame’owym podejściem do gry. Obserwowaliśmy powroty z bardzo dużych strat i szóstego dnia MSI wreszcie zobaczyliśmy porażkę Dawmon przeciwko Cloud9, które niedało Koreańczykom wrócić do gry.

Wyrobili sobie przewagę, podobnie jak paru innych rywali DWG, a potem zakończyli spotkanie. Ciężko wyobrazić sobie, żeby Damwon miało nie wyjść z kolejnego etapu i dotrzeć do playoffów. Pytanie czy inną Koreę zobaczymy w BO5, kiedy Mistrzowie Świata znajdą się o dwa mecze od tytułu.

Cloud9 to z kolei drugi interesujący temat tej grupy. Po bardzo słabym początku i wyniku 1-2 po pierwszym Round Robin C9 zmieniło nieco swoje drafty, Perkz wspiął się na swój standardowy, "playoffowy" poziom i zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę, która serię rewanżów zakończyła imponującym 3-0, pewnie kwalifikując się do kolejnego etapu.

Coraz bardziej realny staje się w rezultacie scenariusz z reprezentantami czterech głównych regionów w playoffach MSI. Zanim jednak do tego dojdzie, przed nami kolejna seria BO1, tym razem pomiędzy najlepszą szóstką tego turnieju.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama