• FlyQuest - 100 Thieves 0:1
  • Echo Fox - Team Liquid 1:0
  • Counter Logic Gaming - Golden Guardians 0:1
  • Cloud9 - Clutch Gaming 1:0

Mieliśmy dwie spore niespodzianki w tym tygodniu. Przede wszystkim, 100 Thieves wygrywa przeciwko Cloud9. Bardzo przekonujące spotkanie w wykonaniu Cody Suna, świetny pokaz umiejętności aphromoo, który asystował przy każdym zabójstwie swojej drużyny i Cloud9 bez szans na zwycięstwo. Jeżeli dodać do tego równie dobry występ botlane’u 100T przeciwko FlyQuest, ich szanse na playoffy rosną. Sporo wyjaśni mecz przeciwko Team Liquid w przyszłym tygodniu.

Kolejne 2-0 tego tygodnia to TSM, który pierwszego dnia pokonał Echo Fox. Aż do 20 minuty zajmująca pierwsze miejsce w tabeli drużyna Huniego miała delikatną przewagę w złocie, jednak kiedy przeciwnikom wreszcie udało się zdobyć kontrolę nad spotkaniem, nie puścili jej nawet na chwilę. 6/0/12 Bjergsena przy 18 zabójstwa jego drużyny robi wrażenie i daje nadzieje fanom TSM na kolejny triumf w sezonie.

Zarówno Cloud9, jak i Echo Fox, szybko podnieśli się jednak po swoich porażkach z pierwszego dnia. Świetne spotkanie przeciwko Clutch Gaming zaliczył Licorice, a Echo Fox w nieco ponad 20 minut rozprawił się z Team Liquid, kończąc spotkanie czystym, bezproblemowym zabiciem całej drużyny. Od dna tabeli odbiło się wreszcie Golden Guardians. Jeszcze niedawno wiele osób zastanawiało się, czy wygrają jakikolwiek mecz w tym sezonie, a teraz mają realne szanse, żeby powalczyć z OpTic czy FlyQuest. Tabela po szóstym tygodniu: