Reklama

Nadchodzi turniej w World of Tanks Blitz. Sporo pieniędzy do wygrania

​World of Tanks od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród fanów gier. Od jakiegoś czasu zainteresowani mogą rywalizować także w mobilną wersję tejże produkcji. Jak to bywa w takich sytuacjach, organizatorzy idą często o krok dalej, organizując profesjonalne zmagania. Najnowszą edycję turnieju zaplanowano na 20-21 listopada, a łącznie można w nim wygrać prawie 200 tysięcy złotych.

Nadchodzi The Blitz Cup

Rywalizacja w World of Tanks nie jest wcale nowością. Już dobrych kilka lat temu w Warszawie organizowano rozgrywki dla czołowych drużyn na świecie. Producenci produkcji nie poprzestali jednak tylko na tradycyjnej wersji swojego dzieła, tworząc także dedykowaną wersję gry na smartfony. Za pomysłem poszły dalsze ruchy, toteż i w "kieszonkowym graniu" pojawiły się zespoły.

Czasami mogą one sięgnąć po nieco więcej niż tylko satysfakcję z wygranej. Wielkimi krokami zbliża się The Blitz Cup. Tegoroczna edycja zmagań oczywiście odbędzie się jedynie przez internet, co ma związek z pandemią koronawirusa, która znacząco utrudnia przeprowadzenie tego typu imprez. Finalnie fani znów zobaczą jednak zmagania najlepszych.

Reklama

Jest o co grać

Nadchodzący turniej składa się z rywalizacji czterech drużyn: Legion, AnimalPlanet, Hey lol oraz RA1D. Formacje powinny podejść do zmagań na poważnie, gdyż pula nagród wynosi 50 tysięcy dolarów. Do zwycięzcy trafi połowa z tej kwoty, co w przeliczeniu na złotówki wynosi prawie 95 tysięcy złotych. Nawet najsłabsza ekipa nie wyjdzie z pustymi rękoma, zgarniając ponad 15 tysięcy złotych.

Co ciekawe, podczas meczów wygrać mogą również widzowie. Zarówno w piątek, jak i sobotę organizatorzy przygotowali dla kibiców specjalne nagrody rozdawane podczas transmisji, jakie będzie można wykorzystać w grze. Dodatkowo w tym roku włodarze zmagań dodali kolejną platformę, na jakiej można rywalizować. Do telefonów i tabletów dołączono także Nintendo Switch.

Opisywane zmagania zaplanowano na 20-21 listopada - start już jutro o godzinie 19:00. Europejski turniej jest częścią większej całości. Łącznie odbyły się bowiem cztery regionalne finały. Dwa z nich, w Azji oraz regionie CIS, już dobiegły końca, natomiast po Starym Kontynencie do rywalizacji przystąpi Ameryka.

Rozrywki na żywo będzie można obejrzeć za pośrednictwem streamów na popularnych platformach: YouTube, Twitch.tv i Facebooku. Poniżej znajdziecie playera - nastawcie przypomnienie na piątek, godzinę 19 i uruchomcie wideo poniżej:


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: World of Tanks Blitz

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy