Reklama

Najlepszy gracz FIFY krytykuje najnowszą część serii EA Sports

​Do grupy krytyków FIFY dołączył kolejny znany profesjonalny zawodnik, który przyznał, że nikt nie czerpie przyjemności z grania w najnowszą odsłonę popularnej serii EA Sports.

Seria FIFA z racji braku większej konkurencji pozostaje dla wielu graczy najpopularniejszą grą traktującą o piłce nożnej. Tytułowi EA Sports od dawna zarzuca się jednak stosowanie handicapu, czyli systemu mającego pomagać słabszym pod względem umiejętności czy składów użytkownikom czemu sami deweloperzy regularnie zaprzeczają. Donovan "Tekkz" Hunt to uznawany za najlepszego obecnie zawodnika w grze FIFA 20, który zdaje się dołączył do grona krytyków marki Electronic Arts.

E-sportowiec w trakcie turnieju stwierdził bowiem, że "nikt nie czerpie przyjemności z FIFY 20". Dodał też, że to najbardziej losowy i niewdzięczny reprezentant serii z kolei każdy mecz daje oponentom praktycznie równe szanse wyjścia zwycięsko z całego pojedynku.

Reklama

W jego ocenie FIFA 20 nie nagradza nikogo za starania i każdy może tutaj wygrać, nawet jeśli nie jest dobry. Ponadto autorzy zepsuli samą mechanikę gry taką jak walka o piłkę czy drugie podanie. Na organizowanym w Paryżu turnieju FUT Tekkz dotarł do ćwierćfinału rozgrywek na konsoli Xbox One pokonując inne gwiazdy Resende 2:1 i Felipe 4:0. "Ale cóż jesteśmy tu, dotarłem do ćwierćfinału więc jest ok" - skwitował Hunt. Niestety osiemnastolatek zakończył swoją paryską przygodę przegrywając 5:4 z Msdossary.

Co ciekawe nie jest to pierwszy profesjonalny zawodnik, który otwarcie krytykuje produkcję EA Sports. Jakiś czas temu Kurt0411 zdecydował się na krytykę FIFY. Jego przypadek był jednak inny, gdyż wyraźnie poniosły go emocje podczas jednego z meczów, kiedy to powiedział "Pier***cie się, EA", a następnie podniósł szalik z logiem Electronic Arts i kilkukrotnie splunął na niego.

Zachowanie Kurta nie pozostało bez reakcji EA. Doczekał on się dość surowej kary dyskwalifikacji ze wszystkich zawodów EA Sports FIFA 20 Global Series oraz wszelkich pozostałych wydarzeń organizowanych przez przedsiębiorstwo poza obecnym sezonem. Kara wydaje się sprawiedliwa, ponieważ nie był to pierwszy tego typu wyskok Kurta.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 20

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy