Reklama

Nie jesteś zaszczepiony? Nie wejdziesz na największe imprezy w CS:GO

​Pewne jest to, że największy tegoroczny turniej w Counter-Strike: Global Offensive odbędzie się w dniach od 26 października do 7 listopada w Sztokholmie. Wiele wskazuje na to, że może to być jedno z ostatnich tak dużych wydarzeń, na którym nie będzie wymogów związanych ze szczepieniami wśród kibiców.

W związku z restrykcjami na terenie Szwecji, jeszcze do niedawna nie było pewności i potwierdzeń odnośnie lokalizacji, w której mogłoby się odbyć zmagania w CS:GO. Teraz już wiadomo, że gospodarzem będzie Sztokholm. PGL Major 2021 odbędzie się przy udziałem pełnej publiczności na arenie Avicii.

W puli turniejowej znajdzie się aż 2 miliony dolarów. Ostatnie tak duże rozgrywki tej rangi i z udziałem publiczności - miały miejsce 2 lata temu w Berlinie, gdzie wówczas w puli znalazło się o połowę mniej pieniędzy (1 milion dolarów).

Reklama

Największe wydarzenia Counter-Strike: Global Offensive tylko dla zaszczepionych

Słowa prezesa organizacji PGL nie pozostawiają żadnych złudzeń: "Mocno wierzę, że jedynym sposobem na przywrócenie masowych imprez LAN jest wymóg całkowitego zaszczepienia uczestniczących w nich graczy i widzów. Będzie to wymóg dla wszystkich nadchodzących wydarzeń PGL 2022" - stwierdził Silviu Stroie, główny organizator nadchodzącego PGL Major Sztokholm 2021.

Oznacza to więc tyle, że każde wydarzenie organizowane przez PGL z udziałem publiczności będzie wymagało od kibiców, chcących uczestniczyć na żywo w tych eventach - pełnego zaszczepienia. Restrykcje obowiązywać będą dopiero od przyszłego roku, więc najprawdopodobniej nadchodzący październikowy turniej będzie jednym z ostatnich jeśli chodzi o swobodę związaną ze szczepieniami.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy