Reklama

Niespodziewany ruch w 9INE. Drużynę opuszcza jeden z zawodników

9INE w tym roku zrobiło wielkie zamieszanie na międzynarodowej scenie Counter-Strike’a. Przez kilka lat stagnacji polskiej sceny, Polacy w barwach szwedzkiej organizacji zaczęli skutecznie walczyć z czołowymi drużynami na świecie. Teraz jednak dojdzie do ważnej zmiany w składzie formacji.

9INE zdobyło serca polskich fanów w 2023 roku

9INE to bezsprzecznie najlepsza polska drużyna w 2023 roku. Przedstawiciele organizacji mającej siedzibę w Szwecji mają fantastyczne 12 miesięcy za sobą. W tym czasie zagrali m.in. na Intel Extreme Masters w Rio de Janeiro, w ostatnim w historii turnieju rangi Major w CS:GO w Paryżu czy w prestiżowym turniej IEM Cologne 2023.

Żaden z tych występów nie należy uznawać za szczególnie udany. Jednak już sama obecność polskiej formacji na tak istotnych turniejach w kalendarzu CS:GO wzbudziła ogromne zainteresowanie polskich kibiców.

Reklama

Od kilku lat nasze drużyny były poza czołówką światową i wygrywane pojedyncze spotkania przeciwko czołowym drużynom wzbudziły entuzjazm w polskiej społeczności Counter-Strike’a. Wydawało się, że wszystko idzie w bardzo dobrą stronę. Okazuje się, że jednak nie wszystko w drużynie układa się tak, jak wielu sądziło. Właśnie ze składem pożegnał się jeden z kluczowych zawodników. Mowa o Wiktorze "mynio" Kruku.

Ważny członek drużyny odsunięty ze składu 9INE

O rozstaniu poinformowała organizacja za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Został on przeniesiony do rezerwy, a drużyna będzie próbowała kontynuować grę z kimś, kto ma zastąpić Kruka i jednocześnie poprawić grę. Do tej sytuacji Kruk odniósł się na swoim profilu na platformie X.com (dawniej Twitter).

Do sprawy odniósł się także jeden z najbardziej doświadczonych zawodników polskiej sceny Counter-Strike’a. Mowa o Grzegorzu "SZPERO" Dziamałku, który w przeszłości występował razem z "Myniem" w 9INE. Tłumaczy on ruch ze strony pozostałych zawodników, ale także wyraża pewne obawy.

Jak na razie nie znamy przyszłości zarówno zawodniczej kariery Wiktora Kruka, jak i planów na jego zastąpienie przez Polaków z 9INE. Prawdopodobnie najlepsza polska drużyna poinformuje w najbliższych godzinach o kolejnych ruchach. Natomiast sytuacja "Mynia" jest uzależniona od tego, jakie są umowy między nim a organizacją. Nie zawsze zawodnik na ławce rezerwowych może szukać innej drużyny, choć czasami takie zjawisko następuje.

Mamy nadzieję, że zmiana w składzie będzie służyła wyłącznie poprawie formy 9INE na arenie międzynarodowej.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy