Reklama

Reklama

Nieudana walka Polek na DreamHacku

​Nieczęsto zdarza się, by turniej kobiet trafiał na stronę HLTV.org. Obecnie rozgrywany jest jednak DreamHack Showdown Winter 2020 Europe. Udział w rywalizacji wziął polski zespół o nazwie Arcane Wave. Polki nie poradziły sobie jednak szczególnie udanie, zajmując jedno z dwóch ostatnich miejsc w turnieju.

Dla Arcane Wave DreamHack był dobrą okazją do tego, by pokazać się szerszej publiczności. Żeńska scena "cs'a" nie jest w Polsce szczególnie popularna, co przejawia się znikomą popularnością poszczególnych zawodniczek oraz małą liczbą rozgrywanych turniejów. Gdy rozgrywki się już pojawiają, to zazwyczaj pule nagród wysoce różnią się od męskich zmagań.

W pierwszym meczu DH Showdown Angelika "Angieee" Kumorkiewicz i spółka trafiły na najtrudniejszego rywala z możliwych. Polki zmierzyły się z XSET, gdzie grają m.in. Julia "juliano" Kiran oraz Zainab "zAAz" Turkie.

Reklama

Zgodnie z oczekiwaniami AW nie miało wiele do powiedzenia w starciu z faworyzowanym przeciwnikiem, który bardzo pewnie wygrał obie mapy, oddając przeciwniczkom zaledwie siedem punktów.

  • Arcane Wave - XSET 0:2 (2:16 - nuke, 5:16 - train)

Polska formacja spadła z tego powodu do drabinki przegranych, gdzie na jej drodze stanął Project C. Pierwszy plac boju rodzime zawodniczki rozegrały bardzo źle, zgarniając jedynie trzy rundy na swoje konto. Druga odsłona rywalizacji wyglądała zdecydowanie lepiej, gdyż Arcane utrzymywały bliski wynik. Finalnie znów jednak to przeciwniczki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

  • Arcane Wave - Project C 0:2 (3:16 nuke, 13:16 - mirage)

Tym samym "Angieee" i spółka zostały sklasyfikowane na miejscach 5-6. Na pocieszenie drużyna otrzyma 2 tysiące dolarów do podziału. Łączna pula nagród w turnieju wynosiła 30 tysięcy, z czego aż 12 tysięcy trafi do zwyciężczyń.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: DreamHack

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy