Reklama

Ninja i Reverse2k z nowym rekordem świata w Fortnite

​Duet Ninja i Reverse2k zdołał pobić w Fortnite nowy rekord świata w ilości wygranych spotkań z rzędu.

Tyler "Ninja" Blevins to bez wątpienia najpopularniejszy streamer oraz jeden z bardziej rozpoznawalnych graczy Fortnite w ostatnim czasie. Prowadzenie transmisji na żywo w serwisie Twitch przyniosło mu ogromną sławę oraz pieniądze — według statystyk z końcówki ubiegłego roku na swoim kanale miał 11 milionów obserwujących, z kolei na YouTube subskrybuje go aktualnie 22,4 mln ludzi. Popularność zaowocowała propozycją ze strony Microsoftu o przejściu na platformę streamingową Mixer, na co Ninja przystał otrzymując zgodnie ze źródłami 50 milionów dolarów. Streamer nie pozwala o sobie zapomnieć i teraz znów stało się o nim głośno, a to za sprawą rekordu pobitego w grze Fortnite.

Reklama

Tyler "Ninja" Blevins oraz Malachi "Reverse2k" Greiner ustanowili w duecie nowy rekord świata odnosząc 43 zwycięstwa z rzędu. Wcześniejszy wyczyn 42 spotkań należał do użytkownika o pseudonimie Terrify_EU. Co ważne pobicie jego wyniku rozłożyło się na kilka dni i tak np. w pierwszym dniu sesji doświadczeni gracze odnieśli wygrane w 29 pojedynkach. Całe wydarzenie było transmitowane na Twitchu gdzie ich zmagania śledziło 200 tysięcy osób. Warto podkreślić, że Ninja uczestniczy w duecie z Reverse2k od momentu kwalifikacji do mistrzostw świata w grze Epic Games.

Wspomniany duet nie wyklucza, że w przyszłości spotkają się w kolejnych wspólnych rozgrywkach. Ninja nie jest jedynym, któremu udało się dojść do ogromnych sum pieniędzy głównie dzięki Fortnite. Trzeba tu przypomnieć historię 14-letniego Griffina Spikoskiego szerzej znanego jako Sceptic, który miał zarobić 200 tysięcy dolarów. Ogółem esport stał się na przestrzeni ostatnich lat nie tylko hobby, ale także pełnoprawną pracą dającą zarówno przyjemność, jak i pieniądze.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Tyler 'Ninja' Blevins
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy