Reklama

„Ninja” zdetronizowany! Twitch ma nowego lidera

Amerykański gracz i streamer Fortnite: Battle Royale Turner "Tfue" Tenney zdetronizował Tylera “Ninję” Blevinsa I został światowym liderem pod względem liczby subskrybentów na Twitchu. Aktualnie ponad 54 tysiące użytkowników subskrybuje zawodnika FaZe Clan.

Tenney od kilku miesięcy jest na zdecydowanej fali wznoszącej. Popularność gracza reprezentującego organizację FaZe Clan stale rośnie. Zbiega się to czasowo z nieco słabnącą pozycją dotychczasowej największej gwiazdy Twitcha - "Ninjy", który regularnie notuje spadek widzów na swoim kanale. "Tfue" jest oglądany średnio przez 70-80 tysięcy widzów. Przekłada się to również na ilość subskrypcji na jego kanale.

Amerykanin przed kilkoma dniami pochwalił się na swoim Twitterowym koncie, że na swoim kanale posiada aż 53,523 subskrybentów. Jest to lepszy wynik od tego, jakim mogą się pochwalić dotychczasowe gwiazdy platformy streamingowej - "Ninja" czy "summit1g". Tenneyowi ustępuje w tej klasyfikacji również były zawodnik Cloud9 w CS:GO - Michael "shroud" Grzesiek.  

Reklama

"Tfue" należy do ścisłej czołówki najlepszych graczy Fortnite: Battle Royale na świecie. W ubiegłym roku kilkukrotnie wygrywał bardzo ważne i wysokobudżetowe rozgrywki, co znacznie wpłynęło na jego popularność. Na wzrost zainteresowania tym graczem może mieć wpływ również słabnąca pozycja "Ninjy" na rynku. Tyler Blevins jest bowiem często krytykowany za niektóre zachowania podczas streamów i bardziej lekceważące podejście do swoich transmisji.

Wiele wskazuje na to, że popularność zawodnika zakontraktowanego w FaZe Clan nie będzie słabnąć. Kolejna fala nowych fanów może napłynąć wraz z kolejnym turniejem ogłoszonym przez Epic Games. 22-latek będzie faworytem każdych rozgrywek, do których przystąpi.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy