Reklama

NiP wsparł protestujących w Polsce

​Marsze sprzeciwu wynikające z decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji odbiły się w Polsce szerokim echem, a nawet wykroczyły poza granice kraju. Protestujący otrzymali wsparcie od wielu znanych osób, których codziennie jest coraz więcej. Nieoczekiwany gest w stronę wychodzących na ulicę wykazała również szwedzka organizacja Ninjas in Pyjamas.

Protesty trzęsą Polską

Od kilku dni w wielu polskich miastach dochodzi do licznych protestów. Mimo pandemii koronawirusa ludzie licznie wychodzą na ulice, wyrażając swój sprzeciw dotyczący ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Ten podjął bowiem decyzję, iż ustawa aborcyjna jest niezgodna z konstytucją, przez co prawo do usunięcia ciąży zostało znacząco zmniejszone.

Z tego powodu kobiety, wspierane przez innych, rozpoczęły masową akcję wymierzoną w rząd. Kolejne dni mijają, a protesty nie gasną, a nawet przybierają na sile. W internecie można zobaczyć, jak do całej inicjatywy podłącza się coraz więcej większych i mniejszych miejscowości, nawet poza granicami Polski. Kluczowy element protestów zaplanowano na piątek, kiedy to odbędzie się główny przemarsz w Warszawie.

Reklama

Wsparcie od organizacji

Wspomniana akcja zatoczyła już bardzo duże kręgi. Do sprawy odwołało się wiele znanych osób z różnych segmentów życia. Takowych nie brakuje wśród sportowców, którzy nawet bezpośrednio biorą udział w marszach lub podczas wykonywania zawodu dają wyraźny sygnał wsparcia. Do sprawy dołączają się także artyści jak aktorzy czy też muzycy.

Nieoczekiwaną reakcję wywołał post na Facebooku ze strony Ninjas in Pyjamas. Organizacja opublikowała na swoim profilu symbol związany z inicjatywą. Publikację skierowano jedynie do polskich fanów, niemniej dotychczasowo nikt w esporcie nie wygłosił tak otwartego zdania w sprawach politycznych. Najpewniej dokonanie ruchu musiało mieć akceptację głównych osób odpowiedzialnych za social media, co nabiera w całej sprawie dodatkowego znaczenia.

Dla niezaznajomionych z tematem warto nadmienić, iż NiP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji esportowych na świecie. "Nindże" charakteryzują się długim stażem wynoszącym 20 lat oraz wielką renomą zdobytą w przede wszystkim w różnych wersjach gry Counter-Strike. Przez wiele lat Ninjas in Pyjamas posiadało czołową formację na świecie, która szczególnie w latach 2013-2014 dominowało na swojej scenie.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Ninjas in Pyjamas
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy