NiP wygrywa IEM Oakland po pięciomapowym horrorze!

Ninjas in Pyjamas pokonało FaZe Clan 3:2 w finałowym spotkaniu IEM Oakland. To drugie zwycięstwo z rzędu dla NiP-u na turnieju w Oakland.

Cobblestone od samego początku był pod kontrolą szwedzkiej formacji. Zawodnicy NiP-u dominowali przez niemal całą mapę. Wygrali pierwszą połowę 9:6, a w drugiej części tylko dopełnili formalności i zwyciężyli na Cobblu 16:10.

Gracze FaZe Clanu odbudowali się na wybranym przez siebie Inferno. Międzynarodowa drużyna nie pozwoliła Szwedom na rozwinięcie skrzydeł. Mapa szybko się zakończyła wynikiem 16:7.

Ninjas in Pyjamas zrewanżowało się na Trainie. Świetną mapę rozegrał przede wszystkim Patrik "f0rest" Linberg, który zdobył aż 26 fragów. To głównie dzięki jego zasługom Szwedzi wygrali trzecią mapę pojedynku 16:10.

Bardzo "krwawy" rewanż nastąpił na Overpassie. Tam "olofmeister" i spółka nie dali żadnych szans Skandynawom. Zdominowali ich w dosłownie każdym fragmencie mapy i ostatecznie wygrali 16:6, doprowadzając do piątej, decydującej o zwycięstwie mapie.

Cache było bardzo wyrównaną mapą. Najpierw na prowadzenie wyszli zawodnicy FaZe Clanu, lecz w dalszej fazie NiP dogonił rywala. Szwedzka formacja wygrała pierwszą połowę 9:6, grając po stronie CT. W drugiej części nie dali jednak szans podopiecznym "ROBBANA" i ostatecznie pokonali FaZe Clan 16:10. MVP turnieju został ogłoszony Fredrik "REZ" Sterner.