Reklama

Reklama

Nowa mistrzyni Hearthstone zachęca dziewczyny do grania

​Xiaomeng "VKLiooon" Li jest najlepszą na świecie zawodniczką w Hearthstone, co 23-letnia Chinka potwierdziła podczas wielkiego finału, który odbył się w weekend podczas imprezy BlizzCon. Kobieta na całe szczęście nie apelowała o wolność w Hongkongu, więc będzie mogła zatrzymać wygraną.

Dziewczyna miała jednak pewien przekaz do wygłoszenia po odebraniu trofeum, zachęcając inne przedstawicielki płci pięknej do zainteresowania się esportem, który obecnie pozostaje niestety zdominowany przez mężczyzn w większości najpopularniejszych produkcji na świecie.

"Do wszystkich dziewczyn, które marzą o esporcie, o rywalizacji, o chwale: jeśli chcecie to osiągnąć i wierzycie we własne możliwości, powinnyście po prostu zapomnieć o swojej płci i spróbować" - apelowała Li podczas rozmowy podsumowującej na zakończenie zmagań turniejowych.

Reklama

W wielkim finale Chinka pokonała Amerykanina. Brian "Bloddyface" Eason nie miał większych szans, gładko przegrywając 3:0. Największe problemy późniejsza laureatka miała w półfinale, gdzie Kevin "Casie" Eberlein walczył dzielnie, lecz ostatecznie przegrał w stosunku 3:2.

Xiaomeng "VKLiooon" Li to nie tylko pierwsza kobieta, która wygrała Hearthstone Global Championship, ale w ogóle pierwsza kobieta, która zakwalifikowała się do finałów rywalizacji. W ostatnim okresie była jednak w niesamowitej formie, wygrywając dziesięć kolejnych turniejów.

Jeśli o Heartstone mowa, to już w przyszłym miesiącu ukaże się kolejne rozszerzenie, zatytułowane Descent of Dragons. Premiera 10 grudnia, a tematem przewodnim będzie wzmacnianie kart poprzez właściwość Invoke i tworzenie w ten sposób ich potężniejszych wersji.

Ciekawą zapowiedzią prosto z targów BlizzCon był także tryb rozgrywki Hearthstone Battlegrounds, który ma być odpowiedzią na szalenie popularne Dota Auto Chess oraz Teamfight Tactics. Będziemy rekrutować stwory z Hearthstone, by automatycznie rywalizować z drużynami innych graczy.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy