Reklama

Reklama

Nowa postać i wielka aktualizacja Dota 2

​Wiecznie popularna, sieciowa Dota 2 otrzymała - jak się wydaje - największą w tym roku aktualizację, wprowadzającą do gry między innymi 120. postać. Hoodwink to sporych rozmiarów wiewiórkopodobne stworzenie, w walce posługujące się kuszą. Jest też mnóstwo innych nowości.

Łatka 7.28 to piąte większe rozszerzenie, lecz zapewne największe z dotychczas opublikowanych w 2020 r. Na święta wprowadzono bowiem całkiem nową mechanikę Aghanim’s Shards. W ramach tej opcji możemy nawet w środku meczu kupować całkiem nowe umiejętności dla naszej postaci.

Dla przykładu, grając jako Lich wydanie 1400 jednostek złota na Aghanim’s Shards pozwoli naszemu bohaterowi korzystać z talentu Ice Spire, czyli strzelania wielkimi soplami lodu, które ranią i spowalniają. Shard kupiony przez Centaura Warrunnera aktualizuje za to umiejętność Double Edge.

Reklama

Wracając do Hoodwinka, to sprytny wiewiór bazuje oczywiście na Zręczności oraz na atakach dystansowych za pomocą wspomnianej kuszy. Prawie jak Windranger, lecz z umiejętnością Sharpshooter, pozwalającą strzelać - i sterować - bełtami nawet na bardzo dalekie odległości.

To oczywiście nie koniec zmian i nowości. Sporą innowacją jest na przykład przedmiot Fluffy Hat, dostępny już na początku starcia. Kosztuje skromne 250 jednostek złota, podnosząc liczbę punktów życia aż o 125. Helm of the Dominator ma nowy poziom, tak samo jak Blink Dagger - ten aż trzy.

Do tego pomniejsze zmiany w balansie rozgrywki: mecze zaczynają się w nocnej porze i przechodzą na dzień, gdy pojawią się creepsy. Neutralne creepsy oferują mniejszy bonus do złota (30 procent zamiast 40), a niektóre przedmioty w sklepie zamieniono miejscami - uwaga, gdzie klikamy.

Zwłaszcza balans jednostek neutralnych został zmodyfikowany. Odporność na magię zmniejszono z 70 na 50 proc. Ancient Thunderhide jest znacznie silniejszy w wielu obszarach (zwłaszcza jeśli mowa o umiejętności Slam), Ancient Granite Golem jest większy, a Alpha Wolf awansował z 4 na 5 poziom.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy