Reklama

Oficjalnie! NEO na stałe trenerem FaZe!

Filip "NEO" Kubski za sprawą świetnych wyników zostaje oficjalnie trenerem FaZe Clanu. Dotychczas Polak pełnił w szeregach amerykańskiej organizacji jedynie funkcję tymczasowego szkoleniowca.

Falstart, a następnie trzy wygrane turnieje

NEO nie miał łatwego początku w roli tymczasowego szkoleniowca FaZe. Polak poprowadził ekipę Twistzza po raz pierwszy w Kolonii, gdy jego formacja przedwcześnie opuściła turniej zajmując pozycję 9-12. Następnie przyszedł czas na równie rozczarowujący występ w Rijadzie na Gamers8 i 18. sezonie ESL Pro League. Wszystko zmieniło się jednak wraz z premierą CS2. Gdy gracze oficjalnie mogli zacząć już trenować na nowym silniku Counter-Strike, podopieczni NEO zaczęli być za każdym razem dwa kroki przed rywalami. Pod przywództwem Polaka europejska drużyna niesamowicie szybko odnalazła się w nowej grze i zrozumiała jej mechanikę.

Reklama

Nowa gra to nowe możliwości. Niewątpliwie z takim nastawieniem gracze FaZe podchodzili do pierwszych treningów w CS2. Choć czasu, by poznać nową odsłonę gry Counter-Strike nie było zbyt wiele ze względu na napięty harmonogram turniejowy, to zespół NEO i tak był zdecydowanie lepiej zorganizowany pod tym względem od rywali, w czym z całą pewnością jest ogromna zasługa naszego rodaka.

W chwili obecnej karrigaN i spółka są zespołem o klasę lepszą od innych, co pokazały dwa pierwsze turnieje offline. Zarówno na IEM Sydney, jak i CS Asia Championships 2023 w Szanghaju Kubski i jego koledzy nie mieli sobie równych, pokonując takie formacje jak MOUZ, VItality, ENCE czy NAVI. W międzyczasie wygrali również internetowy turniej ThnderPick World Championship 2023 z pulą nagród 500 tysięcy dolarów.

NEO doceniony przez zespół i organizację

Dziś FaZe Clan poinformowało, iż Filip "NEO" Kubski pozostanie na dłużej w szeregach organizacji. Polak który dotychczas był jedynie tymczasowym trenerem drużyny od teraz będzie pełnił funkcję pełnoprawnego trenera zespołu. To reakcja na kapitalną formę ekipy karrigaNa pod przywództwem naszego rodaka. Europejski zespół nie tylko śrubuje obecnie serię trzech wygranych turniejów z rzędu, ale i może pochwalić się passą piętnastu meczów bez porażki. Pod ogromnym wrażeniem pracy Filipa w nowym miejscu jest również jego wieloletni przyjaciel z Virtus.pro - Wiktor "TaZ" Wojtas, który w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się o koledze.


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy