Reklama

Reklama

OpTic pokonuje Virtus.pro w walce o EPL

Poznaliśmy pierwszy zespół, który awansował z relegacji do ESL Pro League 9 Europe. Miejsce w lidze zapewniło sobie OpTic Gaming, pokonując Virtus.pro.

Start spotkania należał do „VP”, które objęło prowadzenie 3:0. Od tego momentu OpTic sukcesywnie przejmowało inicjatywę, poprzez krótkie serie punktowe wychodząc na prowadzenie w spotkaniu (9:6). Tuż po zmianie stron Duńczycy dołożyli dwa „oczka”. Polska formacja kilkukrotnie zdołała jeszcze zaskoczyć przeciwnika udanym atakiem, lecz było to za mało, by nawiązać z nim wyrównaną rywalizację.

Kristian „k0nfig” Wienecke i spółka przełożyli swoją dobrą dyspozycję na drugi plac boju, szybko dystansując się od przeciwnika (7:0). W większości rund „Niedźwiedzie” były bezradne na dobrą grę rywala, wyraźnie przegrywając pierwszą połowę (3:12). Dalsza część pojedynku nie przyniosła powrotu ze strony „virtusów”, a to oznaczało, że „OG” mogło cieszyć się z awansu do ESL Pro League.

Virtus.pro – OpTic Gaming 0:2 (10:16 – nuke, 10:16 - mirage)

Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego nadal mają jednak szansę na awans do ligi. Filip „Neo” Kubski i spółka zmierzą się bowiem z wygranym pary AGO Esports – Kinguin o drugiego slota w EPL-u.

Reklama

Patryk Głowacki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: virtus.pro | OpTic Gaming | ESL Pro League | Neo

Reklama