Reklama

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej CS:GO w Polskiej Lidze Esportowej

​Mocny finisz dla kilku zespołów to gwarant wysokiego miejsca w drabince Dywizji Mistrzowskiej, Polskiej Ligi Esportowej. Są też drużyny, dla których ostatni mecz to walka o przetrwanie i szansa na dalszą grę. Co już było, a co czeka kibiców w siódmej kolejce PLE?

Najpierw jednak coś ekstra na środę!

Zaległy pojedynek Liquid Biceps i ACTINA Pact zaplanowano na 16:00. To będzie przedsmak emocji, które czekają na kibiców w ostatniej turze fazy zasadniczej i dobra rozgrzewka na dalsze pojedynki dla obu zespołów. Ten mecz na pewno wyjaśni czy ACTINA jest w tak dobrej sytuacji meczowej i czy LB ma szansę powalczyć o mocną końcówkę w PLE.

Mecz o honor dla Honoris, dla Illuminar kropka nad i. Pierwsze środowe spotkanie może rozwiązać kilka spraw i przede wszystkim odpowie na pytanie, czy IHG to zespół do końca niezwyciężony. Drużyna Mikołaja "mouza" Karolewskiego (zdobywcy MVP 6. kolejki), w trakcie sześciu kolejek wygrała dwanaście map, przegrała jedną, tym samym zdobywając 17 punktów w tabeli. Dlaczego właśnie w ostatniej rundzie Illuminar miałoby przegrać z drużyną HONORIS? A to właśnie zespół dwukrotnych MVP kolejek PLE - Reiko i Aziza potrzebuje tej wygranej jak nikt inny. Po ostatniej, raczej nie oczekiwanej przez samych graczy porażce z POMPA TEAM, czyli nowym Gamelaxy, dla których swoją drogą był to jedyny wygrany mecz w lidze, każdy punkt jest na wagę złota. 6 miejsce w drabince, 8 punktów na koncie, to sytuacja, która może zakończyć przygodę Honoris w tym rozdaniu PLE. Nie można wspomnieć, że w tym pojedynku naprzeciw siebie staną Janusz :snax" Pogorzelski i Wiktor :TaZ" Wojtas z Filipem "neo" Kubskim, których historie zbudowały polskiego Counter - Strike’a!

Reklama

Mecz zaplanowano na godzinę 18:00.

Następni, którzy rywalizować będą o oczka w tabeli, to zajmujący obecnie drugie miejsce IZAKO BOARS oraz Liquid Biceps. Na tym etapie, nie ma już meczów, które są bez znaczenia. W ciasnej czołówce wszystko może się zdarzyć i dobrze wiedzą to Dziki, czujący na plecach oddech trzech zespołów z tą samą punktacją. LB pod przewodnictwem Jarka "pashy" Jarząbkowskiego będzie już po odrobionym meczu, więc teoretyczne 6 punktów może ich wynieść zarówno nad Honoris jak i któryś z dziewięciopunktowców. Oba zespoły z tej pary w zeszłym tygodniu przegrały swoje starcia, Izako z Illuminar, a LB zostało pokonane przez Wisłę. Którzy z nich skreślą tamto złe wspomnienie? Odpowiedź we środę o 21:00.

Na czwartkowe popołudnie szykują się Gamelaxy i Actina Pact. Ci drudzy będą już po rozstrzygniętym zaległym meczu z odświeżonym bilansem punktowym. Co by się nie wydarzyło, sytuacja punktowa ACTINY ma się bardzo dobrze. Na ten moment ich bilans meczowy wynosi cztery zwycięstwa i jedna przegrana, co przełożyło się na dziewięć punktów drabinkowych. Kamil "Sobol" Sobolewski, wraz ze swoim zespołem, ma bardzo dużą szansę na pozostanie w górze tabeli, więc meczu z Gamelaxy odpuszczać nie powinni. Z drugiej strony Gamelaxy niesione falą zeszłotygodniowego zwycięstwa nad zespołem HNRS może próbować wyrwać punkty kolejnej ekipie. Czy po dwóch meczach tego tygodnia PACT wywinduje w górę, czy ich sytuacja się nie zmieni?

Jak to będzie? Zobaczymy o 18:00.

Ostatni, którzy będą zamykali siódmą kolejkę Polskiej Ligi Esportowej to Wisła ALL IN! Games Kraków oraz AVEZ Esport.  Na ten moment nie da się ocenić, który z zespołów lepiej wypada w lidze, bo statystyki mają idealnie równe. Dziewięć punktów w tabeli, bilans map 7:7, trzy wygrane i trzy przegrane. Czy umiejętności indywidualne zdecydują o wygranej tego spotkania, czy może przygotowanie taktyczne i analiza przeciwników przeważą w tym pojedynku? Wisła po nierównym starcie, przycisnęła swoje ostatnie spotkania w PLE, więc kibice mogą spodziewać się dobrej pokazówki. Natomiast AVEZ, walczące od początku z przeciwnościami składowymi, nareszcie znalazło perłę w swojej koronie w postaci Ricziego Maszynki.

Po siedmiu kolejkach fazy zasadniczej, wyłonionych zostanie sześć zespołów, które rywalizować będą w fazie play - off. Najlepsi grać będą o pulę nagród 100 000 złotych. Finał odbędzie się 06.12.

materiały prasowe

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy