Reklama

OverActive otrzyma 22 mln dolarów w turze finansowania

Spółka OverActive należąca do organizacji Splyce oraz Overwatch League otrzyma aż 22 miliony dolarów w ramach rundy inwestycyjnej. Jest to potężny zastrzyk pieniędzy dla firmy.

Obecni akcjonariusze spółki zainwestowali dużą ilość środków, ale obecni inwestorzy pomogli uzyskać jeszcze większą kwotę. Chcą oni pozostać w cieniu, lecz jak zapewnia spółka, są oni wiarygodnym funduszem. W październiku ubiegłego roku firma OverActive Media otrzymała 21,5 miliona dolarów na finansowanie kapitału własnego. Do kolejnej transakcji doszło miesiąc później, kiedy Splyce zostało przejęte przez OverActive Media po kwietniowej inwestycji na kwotę 1,5 miliona dolarów.

Warto wspomnieć, że Splyce jest jedną z dziesięciu organizacji wybranych przez Riot Games (twórcę League of Legends i największych międzynarodowych rozgrywek tego tytułu) jako długoletni partner LEC. OverActive Media bardzo intensywnie angażuje się w esport w ostatnim czasie i wiele wskazuje na to, że nie jest to koniec podboju tego rynku.

Reklama

Najnowsze finansowanie o kwocie 22 milionów dolarów odbiło się szerokim echem. Jest to jedna z największych jednorazowych inwestycji w historii esportu. Na uwagę zasługuje również fakt, że takie pieniądze coraz częściej pojawiają się w temacie sportów elektronicznych, co świadczy o rozwoju tej dziedziny.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy