Reklama

Reklama

Overwatch 2: Fani muszą uzbroić się w cierpliwość

​Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będziemy mieli na rynku premiery drugiej części gry Overwatch. Wbrew wcześniejszym przeciekom, premiera kontynuacji hitu od Blizzarda ma nastąpić dopiero za kilka lat. Fani są już na pewno zniecierpliwieni.

Overwatch zadebiutował na rynku w maju 2016 roku. Miał on stworzyć dużą konkurencję dla CS:GO na polu strzelanek pierwszoosobowych. Choć gra jest zdecydowanie w klimatach fantastyki, nie jak produkt od Valve - w osadzony w realistycznym świecie - to była to pierwsza, bardzo duża konkurencja.

Okazało się, że produkt Blizzarda zdobył największe uznanie na amerykańskiej scenie esportowej. To tam odbywały się największe i najbardziej popularne rozgrywki w tę grę. Generalnie tytuł zdobył uznanie zarówno graczy, jak i ekspertów.

Reklama

Kilka tygodni od wydania został najlepiej sprzedającą się grą na rynku brytyjskim. Overwatch zaczął bardzo szybko generować ogromne przychody. Według różnych szacunków w pierwszy miesiąc zagrało ponad 10 milionów osób, a w tydzień zarobił ponad 260 milionów dolarów.

Od premiery mija jednak już niedługo pięć lat. Pomimo regularnych aktualizacji, wdrażania nowych sezonów i rozwiązań, gra potrzebuje większego odświeżenia. Dlatego też w sieci można było znaleźć przecieki według których już w tym roku druga część Overwatcha miała trafić na półki sklepowe i do cyfrowej dystrybucji. Tak się jednak nie stanie.

Według najnowszych informacji gra Overwatch 2 będzie gotowa dopiero w 2024 roku. Na te informacje składają dwie grafiki, które wyciekły do sieci. Na nich widoczny jest napis "Winter 2024" - co może sugerować, że Blizzard planuje kolejne wydanie na zimę dopiero za trzy lata. Czy tak się na pewno stanie? O tym powinniśmy dowiadywać się regularnie w ciągu najbliższych miesięcy.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy