Reklama

Reklama

Overwatch 2 - gracze mają dosyć battle passa i domagają się powrotu loot boxów

​Większość społeczności Overwatcha 2 zgodnie stwierdziła, że jedną z największych porażek sequela jest nowa monetyzacja. Wielu użytkowników aktywnie zaczęło prosić o powrót loot boxów.

Daleko było Overwatchowi 2 do udanej premiery. Tryb PvE, jedna z największych nowości, jaką miał przynieść sequel, została przesunięta na przyszły rok, kolejki były ogromne, a stan serwerów pozostawiał wiele do życzenia. Gdyby tego było mało, hakerzy przeprowadzali nieustanne ataki DDoS, które mocno utrudniały pracę deweloperom.

Gracze kłócili się, czy nowy shooter zasługuje na miano sequela i ile faktycznie wprowadzono zmian, ale względem jednego wszyscy byli zgodni - nowa monetyzacja jest nieporozumieniem.

Reklama

Od premiery po internecie krążą bardzo zabawne fakty, jak chociażby wszystkie skiny z OW1 wycenione na ponad 12 tysięcy dolarów oraz legendarny skin wymagający robienia zadań tygodniowych przez osiem miesięcy, żeby zdobyć go za darmo.

Teraz z krytyką spotyka się również battle pass, co użytkownicy dają Blizzardowi do zrozumienia na oficjalnym forum wydawcy. Autor popularnego ostatnio wpisu zauważa, że nawet tak drobne rzeczy jak kwiatek w miejscu ikony gracza jest nagrodą dostępną wyłącznie w wersji premium przepustki sezonowej.

Wspominane są również loot boxy, które odpowiednio nagradzały gracza i bez dodatkowych kosztów pozwalały zdobyć jakieś kosmetyczne atrakcje. W odpowiedzi na post wielu weteranów Overwatcha wspomina, że aktualne rozwiązanie jest dla nich obrazą i skrzynki były dużo lepszym rozwiązaniem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy