Reklama

Reklama

Overwatch 2 traci reżysera. Jeff Kaplan po 19 latach odchodzi z Blizzarda

​Jeff Kaplan, który na koncie ma Overwatcha, po 19 latach pracy odszedł z Blizzarda. Jego decyzja nie wpłynie jednak negatywnie na dalszy rozwój drugiej odsłony tej serii.

Jeff Kaplan to ceniona w branży gier postać, która odpowiada za sukces odniesiony w przeszłości przez Overwatcha. Deweloper postanowił jednak zakończyć swoją 19-letnią przygodę z Blizzardem i rozstać się z firmą opuszczając zarazem stanowisko reżysera Overwatcha 2. Kaplan w oświadczeniu podziękował wszystkim obecnym, jak i spotkanym kiedyś współpracownikom przyznając, że zaszczytem było móc kreować światy oraz bohaterów dla tak wiernej publiki. "Chciałbym wyrazić podziękowanie dla wszystkich w Blizzardzie, którzy wspierali nasze gry, naszych autorów oraz naszych fanów. Nigdy nie akceptujcie świata, takim, jakim wydaje się być" - napisał Kaplan.

Reklama

Twórcę na dotychczasowym stanowisku szefa marki Overwatch zastąpił jego dotychczasowy asystent, Aaron Keller, z którym Kaplan miał okazję pracować nad World of Warcraft. Jak wynika z dostępnej informacji zmiana warty nie wpłynie negatywnie na rozwój Overwatcha 2. Premiery Overwatcha 2 nie należy oczekiwać w najbliższej przyszłości, co potwierdził sam wydawca Activision Blizzard.

Drugi epizod doda fabularne misje kooperacyjne, nowy tryb przypominający tug-of-war czy nowe mapy, ale nie będzie wnosił znaczących zmian względem poprzednika. Oprócz nowych postaci zobaczymy też odświeżone wersje już dostępnych bohaterów. Jeśli chodzi o historię to skupi się ona na 2 kryzysie omnicznym, któremu wspólnie stawią czoła bohaterowie znani z uniwersum gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy