Reklama

Overwatch 2 ukaże się w tym roku?

Zapowiedź Overwatch 2 na imprezie BlizzCon w listopadzie ubiegłego roku wprowadziło nieco zamieszania. Gracze zastawiają się głównie, dlaczego twórcy zdecydowali się na taki tytuł, skoro nowości nie ma zbyt dużo, podczas gdy Blizzard zapewnia na każdym kroku, że otrzymujemy pełnoprawną kontynuację.

Tymczasem premiera produkcji może odbyć się szybciej, niż myślano. Brazylijski oddział PlayStation napisał wczoraj na Twitterze, że "2020 będzie rokiem, w którym Overwatch 2 ukazuje się na PS4". Wiadomość błyskawicznie usunięto, co tylko spotęgowało jednak spekulacje i domysły.

Nie jest jasne, czy wiadomość wysłano w wyniku pomyłki, czy też przedwcześnie. Sam reżyser Jeff Kaplan w jednym z niedawnych wywiadów potwierdził, że Overwatch 1 oraz Overwatch 2 zostaną ostatecznie połączone w jeden "klient", bez podziału na dwie odrębne produkcje.

Reklama

To może sugerować, że Overwatch 2 będzie raczej większym dodatkiem niż pełnoprawną "dwójką", a to mogłoby tłumaczyć szybszą premierę. Ten sam Kaplan przyznał, że to prace nad Overwatch 2 sprawiły, że znacznie spowolniło się tempo produkowania aktualizacji dla "jedynki".

"Dwójka" ma wprowadzić nowych bohaterów, mapy i skupić się bardziej na treściach przeznaczonych do kooperacji czy nawet samodzielnej zabawy, lecz nie zabraknie także atrakcji w postaci trybu Push, gdzie dwa zespoły walczą o kontrolę nad sporych rozmiarów robotem.

No to po co w ogóle wydawać Overwatch 2 jako osobną produkcję! - krzyczeli niektórzy gracze. Cóż, jeśli nie wiadomo, o co chodzi... Overwatch 1 oraz Overwatch 2 zaczną więc życie jako dwie osobne gry, lecz zostaną ostatecznie połączone, zwłaszcza że grafika i silnik wcale nie ulegają zmianie.

Już podczas zapowiedzi "dwójki" Kaplan kombinował, jak tylko mógł i zapewniał, że wraz z Overwatch 2 jego studio chce "zmienić definicję sequela". No i chyba się udało, Blizzard zamienił tradycyjny sequel na samodzielny dodatek sprzedawany jako osobna produkcja, ale tylko przez określony czas.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy