Reklama

Reklama

Overwatch 2: Wszystko, co wiemy o grze. Data premiery, zwiastun i gameplay

​Do premiery Overwatcha 2 zostały już tylko godziny. Z tej okazji postanowiliśmy zebrać w jedno miejsce wszystkie najważniejsze informacje na temat nowego shootera Blizzarda.

Premiera Overwatcha 2

Overwatch 2 zadebiutuje 4 października i będzie dostępny za darmo dla wszystkich graczy. Serwery w Europie mają zostać włączone o 21:00, ale Blizzarda zaznaczył, że godzina może ulec zmianie. Cały czas trwają przygotowania do premiery i jeżeli coś nie pójdzie po myśli deweloperów, możemy doczekać się opóźnień.

Overwatch 2 będzie dostępny na PC, Switchu oraz konsolach starej i nowej generacji. Zagramy więc na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Ponadto, gra wspiera crossplay oraz cross-progression. Możecie bez żadnych problemów przełączać się między platformami i progresując to samo konto.

Reklama

Na konsolach pobrać będzie trzeba 30 GB, a na PC ok. 50 GB.

Co nowego?

Fanów Overwatcha interesuje przede wszystkim to, jak wiele nowego wnosi do gry sequel i czy warty jest całego tego zamieszania. Przez długi czas Blizzard nie zdradzał nam większych szczegółów na temat drugiej części i kiedy jakieś wreszcie nadeszły, grę ochrzczono mianem "Overwatcha 1.5". Czy Overwatch 2 faktycznie nie zasługuje na miano sequela?

Największą zmianą względem jedynki jest przejście na 5v5. Pierwsza część opierała się na tzw. systemie "2-2-2", czyli dwóch tankach, dwóch supportach i dwóch DPS-ach. W Overwatchu 2 w każdym meczu będzie wyłącznie jeden tank. Mecze stają się w rezultacie bardziej dynamiczne, obrażenia zadawane przez DPS-ów mają większe znaczenie, a brak tanka jest odczuwalny niemalże od pierwszego meczu.

Zmienia się również wiele postaci. Większość bohaterów z jedynki nie będzie wyglądać już tak samo. Największe reworki przeszli jednak Orisa, Bastion oraz Doomfist. Orisa straciła swoją tarczę i w zamian dostała umiejętność podobną do D.Vy, Doomfist w sequelu będzie pełnił rolę Tanka, a Bastion może teraz ruszać się po transformacji w wieżyczkę. Ponadto, w dniu premiery Overwatch 2 zaoferuje dwie nowe postaci, Sojourn i Junker Queen, a w pierwszym sezonie zadebiutuje trzecia nowość, Kiriko.

Overwatch 2 wizualnie prezentuje się oczywiście znacznie lepiej, co najlepiej widać po nowych mapach. Łącznie pełna wersja sequela zapewni graczom sześć nowych map - Midtown, New Queen Street, Riot de Janeiro, Rome, Monte Carlo i Portugal. Podobnie jak wiele bohaterów, stare mapy doczekały się reworków, żeby lepiej pasować do zmiany na 5v5.

Wszystkie nowości doskonale dopełniają nowe tryby gry. Sporą częścią Overwatcha 2 ma być oczywiście PvE, tryb z większym naciskiem na historię, w którym gracze będą wspólnie brać udział w różnych misjach. Niestety tryb PvE nie będzie dostępny 4 października. Fanom PvP Blizzard przygotował z kolei tryb Push, gdzie drużyny muszą przejąć kontrolę nad robotem i eskortować go w stronę bazy przeciwnika.

Nowa monetyzacja i system sezonowy

Przejście na model free to play wiąże się oczywiście ze zmianami w monetyzacji. Era loot boxów oficjalnie dobiegła końca, a w jej miejsce pojawia się model zbliżony do kilku współczesnych multiplayerów. Pod tym względem szczególnie widać inspirację Call of Duty.

Największą zmianą będzie system sezonowy. Blizzard zapowiedział już, że pierwszy sezon rusza razem z premierą gry, 4 października, a drugi zaplanowany jest na 6 grudnia. W każdym sezonie do gry będą trafiać różne nowości, w tym skiny, postaci, tryby gry i mapy.

Głównym bohaterem każdego sezonu będzie z kolei Battle Pass. Podobnie jak w Call of Duty, zostanie on podzielony na część płatną oraz darmową. Będzie zawierał przede wszystkim przedmioty kosmetyczne, ale również posłuży jako sposób na odblokowanie nowych postaci. Na którymś z darmowych poziomów Battle Passa zostanie umieszczony nowy bohater i po osiągnięciu tego tieru, zyskamy dostęp do postaci.

Miejsce loot boxów zajmie sklep z przedmiotami kosmetycznymi, którego ceny wyciekły ostatnio do sieci i mówiąc subtelnie, nie ucieszyły większości fanów Overwatcha. Za legendarne skórki po okazyjnej zniżce 31% przyjdzie nam zapłacić ok. 20 dolarów. Gracze zauważyli również, że podniesiono ceny skinów z Overwatch League, z 200 na 300 OWL Tokenów.

Co dalej z Overwatchem 1?

Overwatch 2 działa nie tylko jako sequel dla swojego poprzednika, ale również jako jego zamiennik. 2 października serwery pierwszego Overwatcha zostały w rezultacie wyłączone, a 4 października Overwatch 2 zajmie jego miejsce. Od tego momentu grać będziemy więc już tylko w nową, darmową wersję shootera Blizzarda.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy