Overwatch League: Gracz oskarżony o "niewłaściwe zachowania seksualne" względem małoletniej

Overwatch League, czyli e-sportową ligą blizzardowego shootera, wstrząsa właśnie skandal obyczajowy. Jonathan "DreamKazper" Sanchez, gracz drużyny Boston Uprising, został oskarżony o niewłaściwe zachowanie seksualne względem czternastoletniej fanki.

Zespół odpowiedział natychmiast, wpierw zawieszając swojego podopiecznego i publikując oświadczenie, w którym zapewnił, że "podchodzi do zarzutów tej natury bardzo poważnie"...

...a następnie rozwiązując z Sanchezem umowę.

Podobny komunikat figuruje na oficjalnym Twitterze Overwatch League. Zarówno drużyna, jak i władze ligi obiecały własne dochodzenia dotyczące oskarżeń.

Sprawa została podniesiona przez samą dziewczynę, która upubliczniła zrzuty ekranu, potwierdzające, iż podczas znajomości DreamKazper znał jej prawdziwy wiek, oraz opublikowała oświadczenie:

Lily dodaje, że na wczesnym etapie znajomości wyjawiła Sanchezowi swój prawdziwy wiek, ale ten mimo to nie ustawał we flirtowaniu i czynieniu sugestii o wyraźnie seksualnym charakterze.

W długim poście fanka zarzuca byłemu idolowi, że ten pozwalał sobie na "seksualne komentarze" również wobec innych wielbicieli podczas rozmów na czacie grupowym. Przyznaje też, że wymieniała (za pośrednictwem Snapchata) z Sanchezem nieobyczajne zdjęcia. Z czasem dowiedziała się, iż równolegle zawodnik korespondował w podobny sposób z innymi dziewczynami (portal Dot Esports twierdzi, że do jego dziennikarzy zgłosiła się w tej sprawie jedna osoba). Lily dodaje, że zdecydowała się podnieść temat publicznie, by "mieć pewność, że taka sytuacja nie przydarzy się nikomu w przyszłości".

Sam gracz nie zdecydował się jeszcze wydać oficjalnego oświadczenia. Drużyna Boston Uprising oraz szefostwo Overwatch League wstrzymują się zaś z dłuższym komentarzem do czasu wyjaśnienia sprawy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch League

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy