Reklama

Reklama

Overwatch trafi na Nintendo Switch 15 października

​Wielkimi krokami zbliża się kolejne przełomowe wydarzenie w historii popularnego FPS-a Blizzarda. Już niedługo posiadacze Nintendo Switcha będą mogli zagrać w Overwatcha na swojej przenośnej konsoli.

Wygląda na to, że Blizzard zmienił decyzję odnośnie przenoszenia swojej gry na handhelda Nintendo. Jeszcze dwa lata temu słyszeliśmy od Jeffa Kaplana o problemach z aktualizacjami na różnych platformach oraz jego wątpliwościach dotyczących wypuszczania Overwatcha na kolejnej platformie. Od tego czasu minęło już parę lat i jak pokazał wczorajszy Nintendo Direct, Blizzard dojrzał do zmiany decyzji.

Gra zadebiutuje na Switchu już 15 października i ma zajmować 12GB. Pojawił się również pierwszy odzew ze strony Blizzarda w sprawie jakości samego portu. Overwatch ma chodzić na konsoli w 30 FPS-ach, w wersji 900p docked oraz 720p undocked. W rezultacie po raz kolejny wraca temat sensu grania na tego typu sprzętach w gry competitive. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pozostałe platformy są w stanie bez większych problemów uciągnąć Overwatcha w 60 klatkach na sekundę.

Reklama

Switch ma jednak pewne możliwości, które nie stały się tak popularne w przypadku Microsoftu czy Sony. Obok przenośnej wersji gry, wczorajsza zapowiedź zasugerowała również obecność sterowania za pomocą ruchu. Funkcja motion control stała się wręcz niezbędna dla wielu fanów FPS-ów na Nintendo Switchu. Ogromną popularnością cieszy się wśród miłośników Fortnite czy Splatoon 2.

Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć Overwatcha w nieco odmienionej wersji. Jeżeli nie będzie większych problemów z technicznymi aspektami gry, niektórzy fani na pewno mogą docenić możliwość włożenia Overwatcha do plecaka czy torby.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch

Reklama