Reklama

Reklama

Overwatch z crossplayem na wszystkich platformach

​Blizzard poinformował, że już wkrótce w sieciowej strzelance będą mogli konkurować między sobą posiadacze wszystkich platform.

Premiera Overwatcha miała miejsce w 2016 roku, tak więc dopiero po pięciu latach gracze doczekają się tak istotnej i pożądanej funkcji, jak crossplay. Blizzard rozpoczyna już beta testy, w których wezmą udział posiadacze pecetów oraz konsol. Aktualizacja wprowadzająca tę opcję dla wszystkich ma zostać wprowadzona "wkrótce". Prawdopodobnie dojdzie do tego 22 czerwca.

Do tej pory gracze bawiący się w Overtwach na komputerach, Xboksach, PlayStation i na Switchu byli podzieleni. Co prawda, znalezienie chętnych do wspólnej zabawy nie było trudne (gra wciąż cieszy się dużą popularnością), ale teraz - po wprowadzeniu crossplayu - stanie się jeszcze łatwiejsze, niezależnie od tego, czy będziemy chcieli grać ze znajomymi, czy z zupełnie obcymi osobami.

Reklama

Gracze nie mogą jednak liczyć od razu na wprowadzenie systemu progresji współdzielonej pomiędzy konsolami. W Overwatcha zagramy z posiadaczami innych platform, ale jeśli sami bawimy się na różnych urządzeniach, doświadczenie czy skórki dla postaci będziemy musieli zdobywać osobno na każdym z nich. Blizzard zapowiada, że progresja międzyplatformowa zostanie wprowadzona w przyszłości.

Chcąć wziąć udział w testach wersji beta crossplayu w Overwatch, należy założyć konto w usłudze Battle.net (jeśli jeszcze go nie mamy), a następnie połączyć z nim konsolę, na której planujemy grać. W ten sposób otrzymamy możliwość zabawy ze znajomymi, których dodaliśmy do konta w Battle.necie.

Co więcej, jeśli zalogujemy się poprzez platformę w Overwatchu przed końcem roku, otrzymamy złotego lootboksa z gwarantowany przedmiotem legendarnym. Więcej informacji na temat testów można znaleźć na oficjalnym blogu Overwatcha.

Overwatch to przebój Blizzardu, który zebrał na platformie Metacritic średnią ocen na poziomie 9,1/10. Nic dziwnego, że gra wciąż cieszy się ogromną popularnością. Jednak twórcy pracują już nad kontynuacją, która ujrzy światło dzienne najwcześniej w przyszłym roku.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy